Zákaz přetáčení reklam

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od PotPalo »

Treba na to isť z úplne opačnej strany, s to síce so vzdelávaním sledovateľov. Naučiť ich, že čo je v reklame je to, čo nesmú kúpiť, a majú hľadať niečo iné. Skrátka z reklamy spraviť antireklamu. Videl som v reklame? Nechcem! Keby sa rozšírilo všeobecné povedomie že čo je v reklame je nejaké závadné a teda sa nekupuje, hneď by reklamy postupne vymizli. Veď kto by si chcel pokaziť dobrú povesť nejakou reklamou.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#32 Příspěvek od samec »

Presne takto na mňa reklamy fungujú. Je na to reklama znamená, že je to šrot, ktorý by sa bez reklamy nepredal.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

Na narod kterenu staci napsat na bilboard "za babise bylo lip" tohle urcite fungovat nebude. :-)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#34 Příspěvek od jardafiala »

Zlatá slova ! Pokud je takové procento národa ochotné volit ufňukaného prolhaného chaotika tak minimálně stejné procento bude nadšeně reagovat na reklamu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže vono za Babiše fakt bylo NĚKTERÝM líp - úplně stejně, jako bylo jiným líp za Hitlera nebo dalším za komančů. Vždycky je někomu líp a když ta epocha skončí, přijde jiná a líp se začne mít někdo jinej, tak ten předešlej si začne stěžovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

Kazdy mejdan jednou skonci. Nasledne prijde cas zaplatit ucet.
Pres vikend v baru mi taky bylo lip nez v pondeli v praci.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#37 Příspěvek od DedVseved »

https://prima.iprima.cz/novinky/faq-zpe ... eni-reklam

Zpětné zhlédnutí a nahrání pořadu jsou dvě různé funkce.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#38 Příspěvek od matahari »

Dnes jsem někde zachytil, že někdo z toho bloku reklam udělá rychlý výcuc, protože není uvedeno, že se délka reklam musí dodržet, nebo by byly odvysílány 16x rychlostí. Vynalézavost nezná mezí, nakonec to skončí jak reklamy vs blokovače.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#39 Příspěvek od mluno »

Programy primy vysílají většinou v režimu 7+8 (7 minut pořadu, 8 minut reklam, víceméně přesně), cokoliv jiného (neřkuli oni tam nedali ani jednu reklamu) je překvapením. Prakticky se to v televizi sledovat nedá. Minimálně timeshift je nutností (dám si 10-15 minut pauzu a mám rezervu na další reklamy). Ale zase se to dobře stříhá, i když to jsem už dávno nedělal (nějak nemám čas se tím zabývat).
Programy novy možná vysílají podobně, ani nevím.
Videorekordéru se to snad zatím netýká.

Mě spíš než reklamní bloky (ty se dají přetočit/vystřihnout .. teda uznávám že v případě živé televize ne) vadí ta reklama vsouvaná do obrazu, která zabere zhruba 1/4 plochy a je fakt otravná a skoro bych to považoval za nepřípustný zásah do autorského díla (autor to ale pravděpodobně musel povolit, co mu zbylo). A nejhorší je, že tohle už začíná dělat i ČT, kde bych čekal větší úctu k autorskému dílu. (Mnohdy opravdu toto překrytí není zanedbatelné, ať už něco zakrývá nebo mění smysl zobrazené informace, neni to jen jako přerušení reklamním blokem, které je z tohoto pohledu zanedbatelné a jak se to svého času (počátkem devadesátek) hrotilo.)

A pokud si můžu tipnout, tak další level bude zákaz použití mute (nebo dokonce zapnutí "zmutovaného" zvuku) během reklam, protože neni nic snažšího, než dát mute a na 5 minut se věnovat něčemu jinému, minimálně si odskočit na toaletu a protáhnout se, není příliš zdravé sedět před televizí v jednom kuse.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#40 Příspěvek od termit256 »

No kdyz chodis na zachod kazdejch 8 minut,.. :-)
Ale je to jejich kanal a maji pravo si preskakovani reklam zakazat. Moje pravo je, na tohle nekoukat.

Abych projizdel programy, hledal na co bych se mohl chtit az budu mit cas koukat, slozite programovat nahravani a nasledne hledat nahrane veci, jen abych zjistil ze je to hovadina, tak takovy tv maniak opravdu nejsem. To si to radeji odnekud stahnu kdykoliv budu chtit.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Hape »

mluno píše:...vadí ta reklama vsouvaná do obrazu, která zabere zhruba 1/4 plochy...
To mně taky neskutečně sere.
Ještě ten informační proužek s běžícím textem při spodním okraji obrazovky a reklama prostřednictvím HbbTV. Kvůli tomu sem to HbbTV musel v nastavení přijímače zakázat i když třeba na ČT by bylo užitečný.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#42 Příspěvek od Artaban001 »

Já HBBTV taky vypnul - nehledě k tomu, že jsem teď spíš na IPTV, tak tam HBBTV nefunguje (používám androidní modul připojený k TV)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

A pokud má člověk HBBTV aktivní a stiskne EXIT, tak mu tam jen skočí jiná reklama a stejně si musí počkat. Už to asi trénovali...

Nic, já jsem Primu zrušil, občas v TV to přežiju a jen vypnu zvuk, ale musím mít čas to sledovat. Jsou daleko zajímavější stanice, než ta hromada reklamního hnoje v čele s uječeným chrchlem. Fakt je toho už moc.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#44 Příspěvek od DedVseved »

Co se týče webového přehrávání, tak zatím úplně v pohodě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak spolu s Primou se už zbláznil i Netflix - chce streamovat s vloženou reklamou. No nevím, kam to chce dotáhnout. Já ho měl zaplacenej asi na půl roku (hlavně proto, že jsem se 14 dnů válel ve špitále) a prostě to stačilo. Já šel jen po českých filmech.

Tak jednou si zaplatím za nějakou službu a oni budou otravovat s reklamou? To je špatná volba.

Obecně se ví, že reklama dnes zlevnila, protože je jí moc a už tak netáhne. A pokud se přidá ještě víc reklamy, no tak zafunguje zákon trhu. A jestli si tyhle společnosti myslí, že diváci jsou ovce, tak ty opravdové ovce většinou nemají tak velkou kupní sílu, aby kvůli reklamě letěly do obchodu koupit si třeba kolotoč.

Normální zboží reklamu nepotřebuje, pokud to není nějaká opravdu novinka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“