Kto kvalitne zrenovuje TV 4001A Bratislava,západne Slovensko

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin2691
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2022, 02:00

Kto kvalitne zrenovuje TV 4001A Bratislava,západne Slovensko

#1 Příspěvek od Martin2691 »

Mám kompletnú 4001A v super stave, radšej som ju nezapínal a chcel by som ju spojazdniť. Viete mi niekoho odporučiť z Bratislavy, alebo prípadne zo západu Slovenska? Ešte jedna otázka. Koľko bolo vyrobených týchto TV? Niekde som čítal 20.000. Mám 4001A-c s výrobným číslom 4940. Je to kus 4940 z tretej série, alebo čísla po sebe nasledujú?
Obrázek

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#2 Příspěvek od vofo »

Zdravím
gratuluji ti k hezkému kusu této TV. Pokud se ti jedná opravdu o kvalitní renovaci, kterou si chceš u někoho objednat počítej s cenou, která převýší pořizovací cenu tvého kusu.
Leda by jsi natrefil na nějákého nadšence, který by x hodin strávených na renovaci nechtěl zaplatit včetně použitého materiálu.
Ale možná kápneš na nějákého "šíbra" ,který to zmákne za pár hodin .
Sám jsem renovoval tři tyto televizory a má li být odvedená práce opravdu odpovědná nedá se to jakkoliv ošidit.
Hlavně to ze zvědavosti nezapínej, mohlo by dojít k nevratnému poškození některých dílů.
Přeji šťastnou ruku při hledání renovátora.
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#3 Příspěvek od bdn »

Anebo vůbec nerenovovat. Nechat jako investici a za pár let prodat. :D

Uživatelský avatar
Martin2691
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2022, 02:00

#4 Příspěvek od Martin2691 »

Renovacia asi nebude drahsia ako TV kedze som paradne preplatil. Na Slovensku je nemozne ju zohnat a tento clovek mi ju este aj doviezol z CR takze pre mna aj tato cena bola adekvatna. Islo mi hlavne o perfektny stav.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Ked by si nikoho nezohnal, skus napisat p. Hajkovi do Prahy - www.oldradio.cz resp. http://www.retroservis.cz/ ... Tunajsi ho poznaju, myslim ze aj tu ma ucet.

Uživatelský avatar
Martin2691
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2022, 02:00

#6 Příspěvek od Martin2691 »

Napadlo mi to. Je to sice dlha cesta ale beriem to ako poslednu moznost.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#7 Příspěvek od Jarda-k »

Tak ona renovace jako taková není u téhle TV větší problém. Všechny obvody jsou robustně řešeny. Ani celkové sladění, pokud je k dispozici TV generátor není žádný problém. Též jsem renovoval tři kusy a všechny chodí pěkně, viz: https://www.radio-forum.cz/domains/radi ... f=5&t=2680

Potíž spočívá v jiné věci a to v neznámém stavu kritických součástek. U této TV se jedná o VN trafo a pak hlavně o obrazovku. Stav VN trafa se dá orientačně zjistit ohmetrem, pokud je na porovnání jiné dobré, ale stav obrazovky se zjistí až po celkovém oživení a je velmi nepříjemné, když veškeré úsilí na jejím stavu ztroskotá, protože sehnat jinou dobrou není snadné.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#8 Příspěvek od vav »

Ak nenájdeš v zsk, skús sa dohodnúť tu https://www.youtube.com/watch?v=X-HxZIJr7Q0

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“