Myčka Mora IM631 - delší napouštěcí doba

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ghost07
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2020, 01:00

Myčka Mora IM631 - delší napouštěcí doba

#1 Příspěvek od ghost07 »

Ahoj, kupoval jsem myčku z bazaru, a jelikož jsem jí nemohl narvat do auta, tak jsem se ji rozhodl rozebrat, že si ji doma znovu složím.
Problém je, že se mi při odpojování jednoho konektoru z něj vytáhly oba vodiče, ale samotný konektor tam zůstal :D
Nevím jestli tam záleží na polaritě, nebo jestli to byl třeba jen nějaký senzor průtoku vody, který posílal pulzy. Už jsem to zkusil nějak zapojit, a asi jsem se netrefil, neboť po zapnutí myčky dostanu po chvíli vždy chybu - delší napouštěcí doba. Přitom tam voda normálně jde.

Nevíte jak to správně zapojit? (viz fotky)
Konektor má 3 kontakty, ale vodiče jsou jen 2. Na jedné straně konektoru je označení černou fixou. Jeden z vodičů má bílé proužky. Ale jestli jsem to ještě nezničil tím prvním pokusem o zapojení, tak to nechci riskovat, jelikož je 5 dalších možností jak to zapojit :D

A ještě jedna věc, u které si nejsem jistý, je ta, ke které vedou fialové drátky. Tady jsem si jeden označil modrou lepicí páskou, ale než jsem dojel domů, tak jsem si už nepamatoval, jestli levý nebo pravý :D Co se v nejhorším případě může stát, když budou prohozené? Nebude se odčerpávat voda? K čemu slouží ta součástka, ke které vedou?
Přílohy
20220601_205305.jpg
20220601_205223.jpg
20220601_205214.jpg
20220601_204758.jpg

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

V obou případech na polaritě nezáleží, jedno je průtokoměr, kde je jazýčkový kontakt a druhý je elmag. ventil, kterému je to taky jedno.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

U průtokoměru se jedná o jazýčkový kontakt, na konektoru se musíš podívat, na které piny jdou přívody z toho jazýčkového kontaktu. Pod snímačem je vrtulka s magnetem, jestli se špatně točí, může to být příčina problému. Jinak taky samozřejmě může zlobit ucpané sítko na přívodu vody.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
ghost07
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2020, 01:00

#4 Příspěvek od ghost07 »

Aha, díky, tak to jsem rád že na polaritě nezáleží.

Vrtulka se točí. Ale je možný, že buď jsem to zapojil na špatné piny (první a poslední / na středový nic) nebo se nakrimpované kontakty nedotýkaly pinů na DPS - protože když jsem ten konektor odpojil, tak jeden kontak byl skoro vylezlej - asi tím jak jsem to předtím vysmykl, tak se utrhl ten zpětný "jazýček" co by ten kontakt měl držet v konektoru.

Až budu doma tak asi zkusím tu malou DPS z labyrintu nějak vytáhnout, odpájet původní konektor, a připájet tam rovnou ty vodiče.

Uživatelský avatar
ghost07
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2020, 01:00

#5 Příspěvek od ghost07 »

Tak vytáhnout tu DPS se mi nepodařilo, protože by se zlomila. Nicméně to bylo fakt špatným kontaktem. Když jsem tam nasunul jen ty nakrimpované kontakty bez konektoru, tak se to spustilo a cyklus mytí normálně proběhl.

Nevíte jak se tenhle konektor jmenuje, abych koupil nové krimpovací kontakty a konektor na kabel? (tenhle už asi nebude moc dobře držet)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#6 Příspěvek od Ruprecht »

JST? A nebo zkus podle rozteče třeba TME
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Drbej na to, stáhni jen ten bílej plast, připájej to na ty piny a dej přes to smršťovačku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“