Beagle Bone Black - přeflashování

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Beagle Bone Black - přeflashování

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.
Nemáte někdo zkušenosti s nahráváním image do Beagle Bone Black (BBB)?

V práci používáme CPU BBB v technologii dálkových odečtů vodoměrů a jelikož čas od času přestane BBB odpovídat, musím ho "přehrát" - nahrát do něho znovu image. A s tím mám problém, resp. mám problém i s originální image.
Můj postup:
• Stáhnu image "bone-debian-10.3-iot-armhf-2020-04-06-4gb.img" a pomocí Win32DiskImager ji nahraju na SD kartu
• Vložím SD kartu do BBB, stisknu S2, připojím napájení a S2 držím 5s
• BBB nabootuje z SD, vidím ping z 192.168.7.2, v Putty upravím pomocí "sudo nano /boot/uEnv.txt" (odkomentuji "#cmdline=init=..." v "/boot/uEnv.txt". V Putty rebootuji pomocí příkazu "sudo reboot" a měl by začít flashovací proces, kdy by měly problikávat LED 1-2-3-4-3-2-1-2-... - něco jako KnightRider a pak by se (cca po 10 minutách) měly všechny LED rozsvítit. Jenže ony se rozsvítí po 30s - ale když vyndám SD, tak BBB nenabootuje.

Díky za vaše případné rady.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Sype to něco na konzoli? https://dave.cheney.net/2013/09/22/two- ... bone-black Třeba je flash KO a kvůli tomu to nejde.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Na sériovou konzoli jsem se nikdy nepřipojoval, nemám převodník. Asi ho budu muset někde sehnat.
Ale možná zkusím uHDMI.

PF

Tak tady je výstup HDMI. Zkusím vytvořit /dev/mmcblk1.
Tak když se pokusím ručně zkopírovat mmcblk0 do mmcblk1, tak dostanu chybové hlášení o nedostatku místa. To by mohlo být ono. Teď zjišťuji, co mohu smazat.
Přílohy
BBB-01.jpg

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“