Speciální šroub

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Potřebuju na jednu mechanickou konstrukci šrouby M4 a M5 povolitelné pouze rukou s možností dotažení zase rukou ale dost "na bejka".
...
Potřebuju 8 ks, no snad to nebudu muset vyrábět. ...
Nezmiňuje ale potřebnou délku šroubu (tu část se závitem!) :(
kevin_mitnick píše:Blbě hledáš. Prodává se to pod názvem plombovací šroub všude možně - třeba tady maji od M4 po M6:
https://eshop.elektrobecov.cz/plombovac ... 91937.html
No nwm, ale při té ceně za ks a hlavně balení á 100 ks (Např.: šroub plombovací M5x20 - cena: 24,32 Kč; balení: 100 ks !!!) tady nad tímto moc jásat asi nebude :o :(

Takže asi nekupovat u kováře (výrobce), ale raději u kováříčka (přeprodejce), i když o něco dráž (cena: 25,77 CZK), zato po kusech 8O
Google: šroub plombovací M5x20
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Nojo, plombovací šrouby do elektroměráků, vůbec mě to netrklo. Tam je ale díra cca 1,5 mm, je otázka, na jakej průměr by to šlo převrtat. Ta příčná tyčka by musela mít alespoň 3 mm průměr aby se neohýbala.
Díky za tip
Tak použij tyčku z něčeho tvrdšího - "hlazenka"; "nerez"; či z "výplet. drátu bicyklu, anebo motorky"; . . .

EDIT:
Ale než draho nakupovat plombovací šrouby (a platit ještě poštovné; a k tomu ještě převrtávat - tj. dále "zeslabovat" jeho hlavičku), tak raději kup klasický inbus šroubek po koruně (a doma - v každém kšeftě) a hlavičku si převrtej sám, dle dostupné "tyčky". A zůstane to i pevnější, když tam bude pouze jeden otvor!

Obrázek

A Cowleyho návrh:
Cowley píše:A co použít šroub s křídlovou hlavou?
Obrázek

se ti nezamlouvá?
A dělají se i z nerezi (požadavek na pevnost): https://www.briol.cz/ke-stazeni/?action ... ad&did=846

Google: šroub s křídlovou hlavou M5x20
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#18 Příspěvek od Cowley »

kokun: "Děkuji Ti, náčelníku, že ses mě zastal" :)

Když on to chce sklápěcí...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Musí být sklápěcí, tyhle motýlky se prostě nevejdou, 20 mm vedle vadí část konstrukce. Navíc těma motýlkama na velikostech M4 a M5 nic nezatáhneš prstama " na bejka".
Kokune, hlavička imbusu M4 je vysoká jen 4 mm, do toho posuvně 3 mm hlazenku nedáš a slabší se ohne. Dýlka šroubu je vuřt, hlavně aby měl závit až k hlavě. Už mám nachystanou A2 nerezovou tyčku 10 mm a zejtra budu krouhat. Bude to rychlejší než hledat né úplně ideální řešení na netu a čekat až to dorazí.
Díky všem, co se snažili pomoci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Navíc těma motýlkama na velikostech M4 a M5 nic nezatáhneš prstama " na bejka".
To nějakým sklopným očkem z drátu taky ne. Není jednodušší dát tam normální inbus a vedle na magnet připlácnout klíč?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#21 Příspěvek od ohryzek36 »

Na ten šroub s provrtanou hlavou se hodí očko na klíče - sklopné to je a nevypadá to úplně nejhůř. Někde jsem to tak viděl, ale ani už nevím kde.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“