Falosne DIMM

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Falosne DIMM

#1 Příspěvek od rnbw »

Cinania vo velkom recykluju RAM cipy a vyrabaju z nich "nove" moduly. Pozna sa to velmi jednoducho - cipy su poskriabane (kazdy inak) a kazdy kus na module ma ine oznacenie. Aspon vyrobcu a typ dodrziavaju, ale datecode a dalsie udaje su rozne.

Pri nakupe pochybnych znaciek z AliExpressu sa to da cakat. Ale pozor, oni falsuju aj znacky ako Kingston, ci Samsung. Nemaju problem na falosnu "AMD-only" DDR2 RAM (16 cipov na kazdej strane - zlepene zo serverovych modulov) nalepit nalepku napr. Kingston KVR800D2N6/4G. Alebo Samsung M378T5263AZ3 a dat na cipy chladic, aby nebol podvod zrejmy na prvy pohlad. Problem ma kupujuci, lebo mu to s Intelom nepojde...

Falosne moduly sa dokonca predavaju aj v nasich obchodoch pod "znackou" 2-Power. Nastastie ale max. 2GB a tie funguju (8 chipov na stranu).

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#2 Příspěvek od DusanEm »

Jako DDR2 sa ťažko zháňa, ale CE (Čina Ekssport :D) a QC si dokáže kúpiť len ten, komu absolútne nezáleží na:
1. Životnosti
2. Spoľahlivosti
3. Kvalite
4. Udržateľnosti
5. Ekológii
Z Čajny som kúpil niekoľko lacných display-ov na mobily s tvrdením, že sú origo. 2 z nich v tme mali rôzne viditeľné farebné fľaky približne vo velkosti otlačku palca (Pri práci za svetla nič nebolo vidieť). Jeden nemal polarizačný filter, takže v lete s Polaroid slnečnými okuliarmi len na ležiaka bol vidieť display.
Som si povedal, že nepotrebujem ich lacný export, aby ma po dedine niekto ohováral, že to neviem robiť!
Nakupujem teraz na SK z jednoho servis centra a kvalita bez reklamácií.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

DDR2 do 2GB su plne bazary za rozumne ceny. Ale skus zohnat 4GB. Vsetko je bud falosne alebo stoji 100 eur. Nakoniec som na eBay zohnal z Nemecka dva 4GB ECC moduly HYPERTEC z nejakej HP workstation.

ECC navyse nevadi (je to len dalsich 8 datovych bitov, ktore na doskach bez podpory ECC nie su zapojene). Problemy moze robit akurat BIOS. Na Asus doskach to chodi. Na doske Intel mi to neslo, asi by stacilo upravit SPD EEPROM.

[edit]
Este som skusal DELL. OptiPlex 330 zobrazi "Memory type or speed is not supported on this system" a "System Halted". OptiPlex 755 pipa ako bez RAM. Takze pre znackove PC by to chcelo upravit SPD.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

tak to si na tom dobre. ja som ecc ramky v davnejsej dobe nedokazal rozbehat na ziadnej z beznych lacnych dosiek.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Nemal si registered moduly? Tie nechodia v ziadnej desktopovej doske, aj ked sa tam fyzicky daju vlozit.
Este existuju serverove FB-DIMM, ale tie sa tam vlozit nedaju (maju vyrez na inom mieste).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“