Nouzová svítidla Osmont FM6/7W

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Behemot »

otázka je, esli to za to stojí, žejo; už teď sem na tom strávil nějakou dobu, i kdybych závadu našel hned, byla na všech stejná, vopravil to (nepájí se to taky úplně skvěle, ty cesty jsou 🤐 tenký) a nějak rozumně to rozpočetl, tak bude cenovka spolu s akundama dost jistě notnej kus přes litr za kus

čmárat šémátko je tak na hodinu a to furt nevím, jestli to povede k cílu, těch součástek tam není zase až tak málo, že…už možná ani s těma zenerkama se mi blbnout nechce

má to vůbec smysl za patnáct, možná víc let starý bludičky se 7W výbojkou, která s tou akunou svítí jak dlouho, s optimistickým výpočtem hodinu, v reálu tak půl hodiny? když kolem litru sou už nový LEDkový svítidla 250+ lm co o sobě tvrdí že tu hodinu svítí?

jako kdyby těch svítidel bylo 30, tak ani nedejchám, ale je jich blbejch 9 kusů, to je pak fakt naprt, navíc todle byl očividně úzkej profil a nejspíš to v životě už nikdy neuvidím…je to diléma 8O

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Taky jsem si jich pár pořídil z instituce, kde se obměňovaly, právě s 6V/1,2Ah olovem a 8W trubičkou - a asi je všecky vyházím, nechám si akorát ty měniče a trubice. Baterky v tom byly suchý a nafouklý, nahrazovat je nemá cenu. A to se ještě rozmejšlím, že vyházím i ty měniče, protože jsou navržený na 6V napájení a to jsou buď 3-článek olovo, 4 zinkouhlíkovky nebo 5 NiCd/NiMH. Li-Ionky na 6V nejsou, musel bych dávat dvoučlánek sériově a buď honit měnič na přepětí kolem 7,5-8V, nebo před něj dávat nějakej balast nebo (ještě ke všemu !!!) snižující měnič ... To už by bylo tuplovaně na k0k0t ... A přemotávat ty tráfka na 12V se mně nechce, bo to už jsem jednou zkoušel a je to práce pro zkorumpovaný politiky v base - mizernej přístup ke všemu, na primár se musí dávat dvojnásobek závitů o třetinu slabšího drátu (a taky kde ho sehnat?!?!), pak to celý zase poskládat a naimpregnovat ... Ne, vystolicovat se na to a navrhnout si novou elektroniku pro LEDkový zdroje. Tam to v pohodičce unese sériovej 3-článek Li-Ion, balancér už dneska vyjde na pár pětek. Bude to lehčí, s delší životností, modernější ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Behemot »

no asi rozhodne, esli budou vochotní mi ve velkáču vzít ty nakoupený (a nepoužitý, ale taky eště zatím neuhrazený) olověný akundy zpátky :lol:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Behemot »

tak že prej vezmou, tak to asi poinformuju správce a zkusím vybrat něco rozumnýho, pod 250 lm bych nešel (prodávají i bludičky 50 lm, to je jako na co, na hovno?)

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“