Pioneer A-403R dotaz - závada?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Pioneer A-403R dotaz - závada?

#1 Příspěvek od Kaca »

Dobrý den! Mám prosbu o radu. Mám zesilovač A-403R u kterého myslím je závada a to taková že hraje pouze při zapnuté funkci DIRECT což je asi přemostění předzesilovače. Tedy nefungují korekce a ani stereováha. Pokud tlačítko není v zapnutém stavu tak zesilovač nevydá ani hlásku. Chci se Vás zeptat jestli nemůže být tento stav způsobený ještě nějakým jiným "fíglem" a nebo zda se jedná o závadu, případně pokud by měl někdo s tímto zkušenost, prosím poraďte. Děkuji!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Vadny DSP procesor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

To je klasicky analogovy zosilnovac z polovice 90. rokov, tam snad ziadny DSP nie je.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Ah so.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Stáhni si na táně servisní manuál, je tam (dost nepřehledné) schema a měř. Cesta signálu s vypnutým "source direct" je ze schematu jasná, začni tím že změříš napájecí napětí na IO, pak nejlépe zdroj signálu a osciloskop, mělo by to být jednoduché.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Děkuji! Myslel jsem si to že bude na řadě měření. Servisní manuál jsem stáhl tak v týdnu ( dnes jsem off, byl jsem včera hrát ) na tom budu pracovat. I když ten manual jako schéma dobré ale cesty na PCB tedy katastrofa. Ještě tam byl vadný rezistor R579 na spínání výstupů 1 Ohm ale to už fachčí. Ještě jednou díky! Jen jsem si chtěl ověřit že závada existuje.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od jardafiala »

Koybs měl problém dál pošli SZ ať nezasíráme vlákno, jde to i s volmetrem bez generátoru a osciloskopu.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#8 Příspěvek od ransom »

Mrkni se na tenhle obrázek. Máš propojky mezi konektory ADAPTOR IN a OUT?
(na té fotce vlevo dole)

https://www.fein-hifi.de/images/product ... 31461c80a4

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

ransom - Děkuji moc! To je ono. Neměl jsem a ani jsem nevěděl že to tak má být. Ještě jednou díky!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#10 Příspěvek od ransom »

Ehh, střelil jsem od boku, ani jsem nehledal schéma. S tímhle označením je to přerušená signálová cesta, pro zařazení třeba externího ekvalizéru. Direct u některých zesilovačů obchází kromě korekcí i tuhle odbočku. U některých zesilovačů Direct vyřazuje i zapnutý Loudness, u jiných ne.

Další zesilovače mají přerušení signálové cesty vyvedeno na konektory PRE-OUT a MAIN-IN. To je pak až před koncovým stupněm. Ty bez propojek, respektive bez propojení s jiným zařízením nehrajou vůbec. To je určené třeba k připojení výkonnějšího koncáku. Nebo naopak k buzení vlastního koncáku jiným předzesilovačem.

Funguje ti to tak? Protože je mi divný, že když jsem hledal obrázek, tak v inzercích je často tenhle zesilovač nafocený bez propojek.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

ransom píše: . . . tak v inzercích je často tenhle zesilovač nafocený bez propojek.
. . . a to je dost možná důvod inzerovaného prodeje,
lidi nevědí, že to tam má být a myslí si, že je to rozbité . . .

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Ano. Ještě jednou Vám Všem děkuji! Při měření napětí jsem třesoucí se rukou zkratoval na milisekundu nožky IC702 a tak jsem odpálil R703 ale vše už mám opravené. Dal jsem zatím propojovací kabel s Chinchema. Hraje to pěkně se všema funkcema. A ještě tedy jeden dotaz: Dají se tyhle propojky někde koupit? Stačí když se dozvím jak se to technicky jmenuje abych je mohl začít shánět. Jo a ten člověk který to prodával na aukru (tam jsem ho koupil ) to prodával jako funkční. Tak ještě jednou moc děkuji a zdravím! Jste super chlapi!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#13 Příspěvek od ransom »

Dokupovat takovouhle nicotnost je nesmysl, nehledě na to, že budou u každýho výrobce jiný rozteče. Klidně bych to nechal propojený co nejkratším kablíkem s konektory. Jinak se dá použít ohnutý měděný drát 10mm2, pro lepší pocit a vyšší spolehlivost třebas postříbřený v lázni.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Ano. Děkuji! Propojil jsem to Chinch konektory a je to. Díky moc!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“