hračka na dálkové ovládání

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

hračka na dálkové ovládání

#1 Příspěvek od jindrichus »

Ahoj, nemá některé z vašich dětí náhodou tuto hračku: https://www.wikyhracky.cz/robot-rc-23-cm ?
Našli jsme robota s dcerkou na procházce. Měl ulomenou nohu, což jsme opravili. Ale bez dálkového ovládní si s ním může hrát leda jako s panenkou. Kdybyste náhodu někdo měl k tomu přístup, opište mi prosím signály z dálkového ovládní, aby mohl robot vykonávat aspoň nějaké základní pohyby.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Vezmi IR diaľkové ovládanie s možnosťou učenia do nejakého kamenného obchodu kde to majú a nakopíruj si povely. Možno by si niektorý aj trafil s univerzálnym. Mal si to otvorené? Je tam viac riadiacich obvodov?

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#3 Příspěvek od jindrichus »

Otevřené jsem to měl (tak jsem také objevil IR čidlo), ale popravdě... kolik tam toho bylo si s jistotou nevzpomínám. Mám pocit, že jeden IO a to snad dokonce pod kapkou.
Nakopírovat povely právěže nemám z čeho, nebo to nějak špatně chápu? Zkusil jsem pomačkat všechna tlačítka na DO co jsem doma našel, ale bezvýsledně.
Když neseženu nikoho od koho to osat, tak buď vnitřek vyměním za nějaký vlastní anebo to zůstane jako panenka.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Myslel tím to, zajít do hračkárny, kde to prodávají, a půjčit si ovládání z jinýho kusu tohohle robota a zkopírovat povely do univerzálu.
Možná jde to ovládání sehnat i samotný - fotografie řídící desky hodně napoví. Je možný, že je to jen nějaký univerzální modul, kterým se osazuje i něco jinýho, nebo podobný hračky - napoví nápis na desce.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#5 Příspěvek od jindrichus »

A jo, to dává smysl :oops:
Až budu doma, tak desku vyfotím... a taky zkusím projít nějaká hračkářství.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Aby Ťa s tou divnou požiadavkou na vyskúšanie ovládača neposlali hneď do prdele, tak skús argumentovať s tým, že to asi kúpiš, prípadne si to aj na "skúšku" kúp, okopíruj a nepoškodené vráť.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#7 Příspěvek od jindrichus »

Tak pod kapkou není. Našel jsem ten obvod jen jako položku v nějakém čínském obchodě a podle toho je to procesor.
Přílohy
vnitřek
vnitřek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“