Pokládka dlažby systémom Levelin, vaše skúsenosti.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Pokládka dlažby systémom Levelin, vaše skúsenosti.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Narazil som na tento sposob kladenia dlazby,caka ma to v kuchyni a chcem vediet ake mate s tym ak mate skusenosti.neaKE VIDEO BY NEMOLO K TOMU.dik
Přílohy
Levelin.png

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#2 Příspěvek od kutilmil »

Ja použivam kliny. Je to dobrá vec.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Co chces k tomu za video? Proste to strcis do spary a zatahnes tu matici :-)

Funguje to opravdu pekne, pouzival jsem to. Kliny jsou nanic (i kdyz asi lepsi nez nic), musi se tam nastrkat jeste pred polozenim dlazdice a pokud to prezenes se silou, utrhnes ty plastove T-dily a ses v prdeli, protoze uz tam dalsi nikdy nedostanes.

Tohle si strcis do spary kdy chces v jakem poctu budes chtit. Kdyz jsem mel kachli blbe prohlou nebo trochu krivejsi podklad, dal jsem jich treba 4 vedle sebe a tim se to pekne srovnalo. Taky sila pritahu je mnohem vyssi, muzes to dost zarvat.

Jedina nevyhoda je, ze to musis vyndat pred uplnym zatuhnutim lepidla. Ja pouzival flexibilni lepidlo S2 a vyndaval to po cca 12-15 hodinach. Ale kdyz jsem na to jednou zapomnel, slo to celkem v pohode vytahnout i po vice nez 24 hodinach.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#4 Příspěvek od tiktak1953 »

Mozem pod dlazbu vyrovnat beton lepidlom na dlazbu od nula do 1cm?Myslim zeby to mohlo drzat dobre to lepidlo pod dlazbov.dik
Mozem lepit podlahovu gumu lepidlom Duvilax,tu ine nemaju.Myslim ze som to niekde cital.V dome pred 40 rokmi som lepil gumu neakym chemoprenom ak sa nemylíim.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jo, vyrovnat to muzes lepidlem bez problemu. Ja to tak taky delal. Beton si v kazdem pripade pred tim napenetruj. Kamos co se tim zivil, rikal ze mam na vyrovnani pouzit flexibilni lepidlo tridy S1. Pry je skoro stejne drahe jako obycejne ale lip drzi, pry se dovede trochu prizpusobit ruznym dilatacim podkladu apod. Pred pokladanim dlazby bys to mel mit srovnane s odchylkou max. cca 2mm, cim min tim lip. U velkych formatu dlazby je to na srovnani haklivejsi. Na srovnavani si porid neco rovneho co se nebude prohybat a hlavne s uzkou hranou. Tou hlinikovou vodovahou co se s ni srovnava omitka to nejde, lepidlo se na cca 2cm sirokou plochu toho profilu lepi a nevytvoris tak rovnou plochu. Tolik moje zkusenosti.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Pokud máš podlahu křivou nebo hrbolatou, tak nejlepší je použít samonivelační hmotu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ta je dobra, ale pokud mas podlahu vcelku rovnou, jen na nejakou stranu "vyspadovanou", dost se to prodrazi. Je treba si to nejdriv zmerit, abys nebyl nasledne nemile prekvapeny.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , tohle je supervynález . Vyrovnání ploch před pokládkou je nevyhnutelné , potom to jde "samo" . Strhávat lepidlo latí jsem za svůj život neviděl . Možná někde v mraveništi . Proto si musíš vyrovnat a nanést hřebenem a je . Ano , kup .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Bobiku, on on chce srovnat nerovnosti pred pokladkou dlazby, tak aby mel rovny podklad az bude nanaset lepidlo hrebenem. Kdyz nevis co meles, radeji mlc.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#10 Příspěvek od tiktak1953 »

Poradte z obrazku.dikNajradsej by dal jednun stenu jednu farbu sokel obklad.Je to narychlo kladene,mne to staci.
Přílohy
IMG_20220720_181514.jpg
IMG_20220720_181735.jpg

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Můj skromný názor: mělo to být jednobarevný celý (jedno jestli zelený, nebo bílý) - a pokud je to už zafukovaný, tak jsi měl spíš použít nějakou světlou fukovačku.
Jinak na elektrobastlírně řešit to, jak má vypadat dlažba na chodbě je dost úlet - to je práce pro architekta, provedení podle fotek nesoudím, můj obor to není - občas jsem u toho nachomejtl jako pomocná síla.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#12 Příspěvek od tiktak1953 »

Nemam sa koho bhocikedy na taketo veci spytat.
Potrebujem aj totovediet ci je to tiez dlazba ,lebo potrebujem s dlazbou robit,lebo tam po slov.nic nieje.dik
Je tam napisane G17 Vertical VE.SC M6VV
Spesore 8,5 mm
Takze ma zaujima to na pravej strane co je.Ten co mi to doniesol z odpadu povedal, ze asi aj obklad je tam.Hrube je to aj na dlazbu si myslim,ale spytam sa vas,urcite to bude niekto vediet.
Artaban naco vyhadzovat prachy na fugovacku ked mi aj cement aj lepidlo stvrdnute co som preosial doniesli.Drzi aj stym ako ....
Přílohy
IMG_20220721_110801.jpg

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#13 Příspěvek od mihal »

To je obkld. Jbni to d koš.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

To bude nejspíš taková ta skvělá dlažba/obklad, co jedinej kus není rovnej a porcovat to pořádně nejde, láme se to často jinde. Kámoš zedník by mě s tím vyhodil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Zopar tych dlazbovych 33X33 cm my chybuje,tak tie obklad/dlazba 25X38 cm dam do kuta pod chladnicku a skrinku.Ak mate nieco co nepo... zo stavebneho materialu piste na mail.dohodneme sa mozno.Dik pani pomohli ste mi .Ak chcete ,uz to del....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“