ČD mají na EB BAN?

Upozornění na SPAM či vážné porušení Pravidel EB, BAN (a případný UnBan) narušitelů, blokování/odblokování IP adres

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

ČD mají na EB BAN?

#1 Příspěvek od ZVUK2000 »

Včera jsem cestoval vlakem napříč naší krajinou. Chci zajít na EB, ale datový signál během cesty vypadával. Tak jsem přešel na Wi-Fi ve vlaku. Přihlásit se šlo, ale jakékoliv další klepnutí hlásilo "na tomto fóru jste zablokován" :oops:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

To není vyloučené - třeba mají skupinu IP, kterou jsme kdysi zabanovali kvůli někomu, kdo z té domény chodil na více adresách. To chtělo vytrasovat si IP.
Nebo třeba blokuje všechny weby http a povoluje jen https.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tone také napadlo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Až pojedeš příště, klikni na www.mojeip.cz a nahlas adresu.

Já v posledních letech IP neblokuju, kromě zahraničních serverů, co nám přetěžují server. A je možný, že ČD padlo mezi ně. Ale ten blok je většinou na úrovni .htaccess, takže by ses nedostal nikam.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#5 Příspěvek od piCZus »

Ve vlaku bych čekal veřejné IP adresy mobilních operátorů a ty se z 99,9% přidělují dynamicky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

není to tak úplně pravda - aspoň na našich vozech se používají modemy třeba od Amitu - jsou v nich dvě SIM karty a při přístupu na net musíš prvně navštívit "cdwifi.cz". Tam musíš odsouhlasit podmínky pro připojení k netu a pak se Ti internet "otevře". U Panterů musíš navíc shlédnout reklamu, než se Ti objeví přihlašovací okno. Z toho vyplývá, že se IP adresy překládají na vnitřní. Občas se z drážního internetu připojuji na EB a zatím jsem problém z přístupem neměl. Pro mě, jakožto uživatele neomezeného mobilního internetu ovšem wifi ve vlaku nemá žádný přínos, protože když spadne internet mě, tak nejde ani ve vlaku - třeba mezi Adamovem a Českou Třebovou je to samá "díra". Jak se to projeví, když se dva cestující v jednom voze pokusí navštívit jednu internetovou adresu EB, to netuším.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Artaban001 píše:... Pro mě, jakožto uživatele neomezeného mobilního internetu ovšem wifi ve vlaku nemá žádný přínos, protože když spadne internet mě, tak nejde ani ve vlaku - třeba mezi Adamovem a Českou Třebovou je to samá "díra". ...
Jasný, trať vedená v hlubokým údolí řeky, kde není aspoň jednostrannej zářez, tam je rovnou tunel = neboli podmínky pro mobilní signál srovnatelný asi tak s příjmem v metru ... Ale už zhruba od Březový nad Svitavou dál na sever by to mělo bejt lepší, tam už to není tolik sevřený a hluboko pod okolním terénem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

Dobře, je použita VPN u mobilního operátora, který zajišťuje propojení, ale i tak může být výstupní veřejná IP od něj.
ČD se svou dceřinou firmou Telematika mají vlastní rozsahy IPv4 + IPv6, ale ty se nemusí využívat u tohoto připojení. Nebo si můžou u nějakého mobilního operátora i hostovat vlastní server.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

To se mi stává i na drátě když se ve fabrice - o velké mittagpause - zkouším
připojit na EB skrz veřejný terminál, většinou to jde občas ne. :(
(přetížená síť v ranní směně nebo správce webu na dálku čumí dušičkám na prsty)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli se to překládá na vnitřní adresy, chtělo by to něco jako tracert na PC.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Upozornění na SPAM, porušení Pravidel EB, BAN narušitelů, blokování IP adres“