Sháním trafoplechy EI26

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Sháním trafoplechy EI26

#1 Příspěvek od EL34 »

Zdravím ,mám zájem o sadu trafoplechů nebo celé trafo na rozebrání. Je to rozměr EI26. Nově značeno EI78 a potřebuji stah alespoň 40mm. Plechy tloušťky 0,35. Tloušťky 0,5 nechci. EI26 je jenom o kousek větší než EI25, které se používalo asi jako náhrada EI26, tedy v pozdější výrobě (osmdesátá léta) se EI26 již nevyskytovalo, nebo o tom nevím. O EI25 zájem nemám, pouze EI26. Určitě možné převzetí na burze v Holicích. Díky

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Přijeď si vybrat :D

Mám trochu mezery ve vzdělání... Kde najdu přesné rozměry těch plechů EI26 ?
Nějaká trafa tu mám nevyužitá, Pokud by některé bylo to správné, nějak se domluvíme

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

https://www.ermeg.cz/nabizime/transform ... -jadra-ei/

Pokud se nepletu, existují velmi podobné plechy EI76,2/4H a "EI78" neděrované - to používali tuším maďaři a možná i CCCP.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

monterjirka píše:...Mám trochu mezery ve vzdělání... Kde najdu přesné rozměry těch plechů EI26 ?
...
Plechy EI byly navržený jako "bezodpadovej tvar" - dvojice plechů E přiložená "prstama" k sobě nechává jako "odpad" přesně dva plechy tvaru I. Takže z toho vychází, že při starším označení číslem je označená šířka středního sloupku, postranní mají polovičku, mezery mezi středním a krajníma sloupkama taky polovičku. Delší strany mají dýlku 3-násobku šířky středního sloupku, šířka "spojek" je stejná jako šířka plechu I, kterej má na šířku polovinu středního sloupku a na dýlku 3-násobek šířky středního sloupku. Proto je plech EI78 jinak úplně stejnej jako EI26 - jen je to jiný označení (78 = 3 x 26).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“