máte dalekohled (triedr) ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

Nikdy nepozorujte Slunce přímo ! hrozí porucha zraku trvalého rázu.
Přijatelné je promítnout obraz na papír a tak. Já vím že jste dospělí
a zodpovědni ale děcka jsou zvídavá, všehoschopná, varujte je
před tím, bazmek zajistěte.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

Když bylo zatmění Slunce, pozoroval jsem jej přes několik skel do kukle na svařování - škoda, že to na dalekohled nešlo přidělat, musel jsem se spokojit z přímým pozorováním slabě žhnoucího srpku Slunce bez dalekohledu

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#33 Příspěvek od pepik9 »

přes "čáru" pěšky
Až tak jednoduché to nebylo, nejspíš sis výjezdní doložku musel vyřídit už doma ?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

Do Dederónu? Já jsem si vždy myslel, že do DDR a Hungároš se za bolševika mohlo na rozdíl od Polska a CCCP volně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#35 Příspěvek od pepik9 »

Já tam byl někdy kolem 1977-78 dvakrát o prázdninách na brigádě, doložka k OP byla.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

sr71 píše:Zajímaly by mě zkušenosti ostatních s běžnými dalekohledy pro univerzální použití.
Doporučil bych zkusit něco výrazně lepšího - třeba Steiner SkyHawk 4.0 10x42 - a vyzkoušet ho mj. za mezních podmínek - šero a podobně. Já vím, že jsou to jiné peníze, ale ještě zaplatitelné.
Věřím, že i celkem levné dalekohledy mohou i dobře kreslit, nicméně co jsem potkal, tak se to rychle mechanicky rozsypalo, nebo se s tím nedalo koukat v protisvětle, nebo to od novoty nestálo za nic.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od forbidden »

Já mám tento Fomei. Líbil se mi ten zoom, ale prakticky je použitelnej tak do cca 16x. Výš už dost klesá světelnost a kvalita obrazu není nic moc, a hlavně se to v ruce už dost dobře nedá udržet. Na stativu je to lepší, nebo alespoň někde opřený. Většinou to mám nastavený tak na 12x. Materiál je příjemnej do ruky, váha ujde.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Hape »

Sendyx píše:
sr71 píše: nebo ten co je na přiložené fotce, původem z české armády (jiné označení nebo údaje než ty co jsou vidět na fotce na něm nejsou takže vlastně ani nepoznám co je to za zvětšení)
D6 - Meopta 6x30 skoro jistě
Máš pravdu, je to Meopta 6x30, viz přiložený obrázek. Máme jí v civilním provedení s pěknou koženou brašnou. Je po repasi, při které dostal nový nátěr, proto je označení špatně čitelné.
Přílohy
Meopta 6x30.jpg

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“