Programátor PIC

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#16 Příspěvek od tatous »

Programovací U cca 13V se získává mìnièem z 5V. Jinak umí programovat i ISP a LVP jak v patici, tak ISP. Pohled na PCB ze strany spojù
Přílohy
ic1a.jpg
(41.93 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jankop »

Neznám tento programátor, není ale lepší rovnou postavit ICD2 podporované prostřednictvím MPLAB IDE ve funkci debuggeru? Není to o nic složitější a podle mého názoru mnohem účelnější.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#18 Příspěvek od tatous »

jankop píše:Neznám tento programátor, není ale lepší rovnou postavit ICD2 podporované prostøednictvím MPLAB IDE ve funkci debuggeru? Není to o nic složitìjší a podle mého názoru mnohem úèelnìjší.
Pokud jde o MPLAB a debugger a budu ho potøebovat, máš pravdu, ICD2 je asi lepší si postavit, pokud ho budu provozovat na velkém PC.
Pokud ale mám NB, jak pøipojím seriový port? Pøes modul.., to se prodraží. Proto volím USB. ICD2 pro USB je skoro neøešitelné, jak píše i Kosta "Bohužel obecnì jsou obvody od Cypressu témìø nesehnatelné", a je i podstatnì složitìjší. A pochybuji, že se vejde na jednostrannou PCB. A oboustranná PCB je pro domácí výrobu pøeci jen složitìjší. Dále, tenhle programátor nepotøebuje žádný napájecí zdroj. Vystaèí si s +5V z USB portu.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jankop »

Jsi trochu mimo. USB klonů ICD2 je plnej web, i Kosťa jeden publikoval.
http://www.mcu.cz/modules/news/article.php?storyid=538
Jsou založeny na 18F4550, Cypress tedy není třeba.
A ICD2 není o tolik složitější. Mám ho také na jednostraném plošném spoji a napájení je pochopitelně z USB.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ght=#84329
Ty vodiče na obrázku jsou trochu zavádějící, většinu signalizačních LED lze vynechat a zbytek je možné osadit přímo do PCB.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#20 Příspěvek od tatous »

Ok, tenhle klon jsem neznal, díky za typ, vyzkouším a potom budu tøeba polemizovat dále.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jirka »

tatous píše:V nejbližších dnech vyjde na DOVEDA BOYS http://www.cmail.cz/doveda/index.htm programátor PIC_USB modifikace KIT R Us K150 celkově napájený z USB portu 5V. Umí běžné typy PICů 10F; 12F; 16F; 18F.
Vypadá to docela dobře.

Jen by mě zajímalo, jak to je s případnou podporou nových typů procesorů. Hlavně jestli software vyvíjí jediný člověk, který se na to může časem vybodnout, nebo se tomu věnuje celá komunita lidí -> tam by pak byl předpoklad dlouhodobé aktualizace softwaru.

A dá se to v CZ někda koupit jako stavebnice, případně jen DPS ?
*****

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#22 Příspěvek od tatous »

Právì 17/10/07 vyšla aktualizace softu "DIYpack25ep.zip" na http://www.kitsrus.com/pic.html , to je SW od autora a umí zhruba programovat ty samé PICy jako DIYpack26b2, který je ale dílem autorù z Fóra, takže je pøedpoklad dalších aktualizací softu. Autor také prodává(l)? programátory K128 a K150 jako stavebnice, takže je pøedpoklad, že bude sám dále peèovat o aktualizaci SW. Ale èlovìk nikdy neví...
Zda by se stavebnice dala koupit v CZ, tak o tom nevím. Ale všechny souèástky použité na stavbu jsou bìžnì dostupné v GME a vyrobit, nebo dát vyrobit PCB také není zas tak velký problém.

ANO

#23 Příspěvek od ANO »

Nic neøeš nic nestav. Podívej se na www.tme.cz a zadej PICKIT a kup ho.
1) cena není tak hrozná
2) chodí s MPLAB
3) bastl chodí jen chvíli odzkoušeno 3x

Jinak a￾ se daøí

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jirka »

ANO píše:Nic neřeš nic nestav. Podívej se na www.tme.cz a zadej PICKIT a kup ho.
No vypadá to zajímavě. Dal by se k tomuto programátoru/debbugeru najít někde popis funkce / představení v češtině ?
Abych získal nějakou představu, co všechno to umí a jak se s tím vlastně pracuje. Doteď používám JDM a začíná mě trochu zlobit.
*****

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jankop »

Znáš možnosti MPLAB? Tak to jsou možnosti PICKIT2. Zeptej se!

Ano

*

#26 Příspěvek od Ano »

Lépe bych to nenapsal.

franta22

#27 Příspěvek od franta22 »

K tomu pickitu-2de je nìjaký zdroj, nebo funguje jenom na napìtí z USB?

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jankop »

PICKit2 je napájen z USB. Debuggované zařízení musí mít při větším odběru vlastní zdroj.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#29 Příspěvek od ccode »

Ja jsem mel nejdrive JDM2 do ser.portu , po výměně počítače začal být problémový , pak jsem měl do lpt http://www.bezstarosti.cz/elec/picprog_ ... g_7405.htm , ten funguje bezvadně , pak následoval PIC-Brenner 8 do USB z http://www.sprut.de/electronic/pic/proj ... /index.htm ten má i kolega a funguje perfektně , nakonec mam pickit2 . Dneska když vydím toho času vymrhaného na progranátory rovnou bych koupil pickit2. Jinak nebudeš mit čas na samotné aplikace s pic a budeš pořád stavět nějaký programátor jako já :D (mimo JDM2 ti budou spolehlivě fungovat všechny ostatní uvedené)

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#30 Příspěvek od ccode »

Ta čeština je fakt u mě hrozná (mě to nevadí). :D
Chtěl jsem dodat poznámku , že i pickit2 se dá doma udělat, inspiraci najdete mimojiné na www.edaboard.com , jsou tam i klony ICD2 do USB . (Hledejte v sekci -> Microcontrollers)

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“