DeLonghi ESAM 4200 sada těsnění do pístu spařovače

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

DeLonghi ESAM 4200 sada těsnění do pístu spařovače

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím ve spolek. U tohohle kávovaru začal protíkat spařovač. Už když jsem jej předtím čistil, když byl ucpaný, všiml jsem si prasklýho o-kroužku, co byl na části spojené se žlutým vnějším dílem. Objednal jsem nový píst, ale ten byl úplně jiný, i přes to, že byl prezentován jako díl do mýho kávovaru. Tak jsem z něj vykuchal 2 okroužky, který pasovaly do spodní části přívodní trubičky, která zapadá do žlutýho průhlednýho dílu a oba okroužky, co jsou na výstupu ze žluté části a zapadají do bílé části z přívodem. Závada byla opravena, ale zajímalo by mě, zda jdou ty gumový kroužky koupit samostatně - A taky by mě zajímalo, jak dlouho takováhle oprava vydrží?

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od vasilceral »

Koukni na AME, já tam též už něco koupil a budu tam i na ten spařováč. Když to před časem měl rozhozený tak guma OK, asi už odpracovala, tak budu měnit.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od NYKE »

Tak to objednej u fi co ti poslala píst.Mìli by ho mýt.Pokud né tak PH servis.
Nìjak se v tìch tvých barvách ztrácím.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Píst spařovače se skládá z horní bílé části, kde je přívodní hadička z čerpadla a z boku nějaká jiná bílá a z druhý strany černá - oboje je pod plechem. Spodní část je ze žlutýho průhlednýho plastu. Uvnitř něj jsou dvě masívní pružiny. Ve spod z venku je síto a těsnění a to celý se zasouvá do spařovače, co jezdí nahoru a dolů po lomené dráze.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Jestli myslíš ty dva kroužky, co jsou na tom bílém plastu v pístu (je mezi něma v tom plastu díra, co se ráda ucpává vodním kamenem), tak by měly mít objednací číslo 533213 (pokud si dobře pamatuju) a sehnat se v době, kdy jsem se tím živil (3-4 roky zpátky) běžně daly.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Jo, myslím ty dva. A pak ještě ty dva nestejně velký, co jsou na trubičce jdoucí ze spodní části toho dílu ze žlutýho průhlednýho plastu. Trubička je z toho samýho materiálu. Škoda, že nikde na netu nejde najít nákres pístu spařovače v rozebraným stavu (exploded wiev)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“