Rozdělaní nedevastujícím adaptéru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Není to lepené stejně jako jiné podobné zdroje. Je svářené ultrazvukem. A jak moc to drží záleží na tom, jak dobře měli seřízené svářečky. Tam záleží na el. hodnotách, které jsou jasně dané a pak na seřízení povětšinou titanové elektrody proti "vozíku" na kterém jsou položené oba díly. Tam to musí sedět přesně, jinak to buď nedrží, nebo třeba jen v protilehlých rozích a nebo js svár někde vyteklý.
Někdy jde rozeznat část, která je vnitřní. Pak do svěráku tou vnitřní stranou a pomalu utahovat. Případně pootočit o 90 stupňů a znovu.
V nejhorším, jak nám učedníkům říkal starý fachman, jemným poklepem dosáhneme žádoucího účinku. A co nejde kladivem, jde větším kladivem. :D Ale to už tady bylo psáno.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jjilek »

robo píše:lepší než kladívko je gumové kladívko.
Někdy na rozebrání pomůže široké dláto a poklepávání dumovým kladívkem.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#18 Příspěvek od Charos »

Když to odolává kladivu, tak klepu na ostrý nůž místo dláta, někdy spoj říznu Dremelkou a tenkým pilovým kotoučem.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Tak zásadne by som to nerobil nožom "až sa to prereže". Tie plasty bývajú v tvare dvoch písmen L zapadajúcich do seba. Stačí tupý nôž a klepať kladivom, až je počuť puknutie - plasty sa oddelia, ale nieje tam diera, lebo sa prekrývajú. Takto po celom obvode.

Druhá možnosť - diagonálne stláčať vo zveráku alebo hasákom (na čeľuste dať tvrdú gumu aby sa nepoškodil plast). Pri troche šťastia sa to dá rozlúsknuť ako orech na dve polovice bez poškodenia. Po opätovnom zalepení vôbec nieje vidieť že zdroj bol otváraný.

Nejaké opravované zdroje kde to niekto klepal nožom až vznikla diera tu mám, ale vyzerá to fakt hnusne. Tak by som to nerobil.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#20 Příspěvek od vasilceral »

Už delší čas mi pomáhá ňourátkem potírat spoj technickým benzínem, není to hned a pak jak to prosákne ve spoji lehce rozlousknout. Více kusů se mi takto podařilo rozlousknout a většinou elyt nafouklý, nebo jsem potřeboval delší kablík vyměnit. Ať se daří, nespěchat.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Mikras »

Souhlasím s Jezevcem i většinou, že je potřeba použít regulované násilí. Otvírám tak i třeba adaptéry k NB, které jsou tužší a není v nich místa nazbyt ani na nějaké kroucení. Na čistý ponk, nebo tvrdou podložku, položím zdroj a přes dřívko s citem mlátím kladi(vk)em po obvodu spoje. Pak "zarvu" plochý šroubovák pod odehnutou průchodku výstupního kablíku a nadzvedávám kryt nad ním. Případně to provedu i na opačné straně. Někde to povolí a pak už jen rozevírám a do spoje vkládám něco nekovového, co najdu po ruce, až dojdu k místu, kdy už na to stačím prstama a rozloupnu to. Pokud se mi někde povede trochu omačkat plast, jde to většinou zamáčknout zpět dříkem šroubováku, nebo i dřívkem na štětci a jemně zakamuflovat jehlovým pilníkem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“