Stará CCFL Samsung le32a436

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Stará CCFL Samsung le32a436

#1 Příspěvek od mi-ro »

Ahoj, u tyto starý 32" ještě s CCFL podsvitem jsem zrepasoval sekunár zdroje. Pak ale invertor s OZ964 prakticky ihned padal do chyby. Tak jsem ho upravil připojením LED a R na pin 4. Už nevypíná ale levá část obrazu jde plynule do tmavé plochy. Jinak je obraz bezchybný. Proč trubice svítí jen v jedné polovině? PS vzhledem ke stáří jde už spíše o bastlení jak o opravu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Vadná trubica? Vadné trafo? Rozkmitaný zdroj? Videl som už takto "opravené" televízory pridaním odporu, kde svietila iba jedna polovica obrazu. Po rozobratí zistené prasknuté trubice a obhorený plast. Skrátka s ochranou sa nemá zahrávať.

Samsung má v servisnom menu zaznamenané aj koľko má nabahaný panel, pozrel by som na to. Životnosť je vraj 50000 alebo 60000 hodín. Mal som taký čo mal 47000 hodín a pekne fungoval.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Následky vyřazení ochrany jsou mi jasný. O to nyní nejde. Chci zjistit, kde je problém. Sekudády všech traf jsou ohmicky identické. Když vyřazuji jednotlivé trubice, opět okamžitě padá do chyby. Tedy trubky musí žít všechny. Ale zajímá mě co může u studené CCFL způsobit svit jen v polovině. Přece proud protéká celou trubicí. A zřejmě podle intezity podsvitu tak u všech.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Svit len na jednom konci sposobuje nedostatocny vykon invertora.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

To může být. 24V ze zdroje je OK. Regulace úrovně podsvitu reaguje ale na zatmavení levé části nemá vliv. A invertory jsou celkem 4 s 8 trafy. Zatmavení vypadá rovnoměrně od shora až dolů, tedy u všech sekcí. Tak nvm. Jsem podezříval, že to byl nějaký ležák a že se trubky po ohřátí srovnají. Ale buhužel.
..to bude jen ňákej odpůrek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Mrkni se na ty VN kondíky u těch traf.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Preveril by som vsetko, co je pripojene na pin 9 (FB) OZ964. Mal by tam byt odpor a diody zo studenych koncov vsetkych trubic. Lepsie by bolo pozriet schemu presne k invertoru, co tam mas.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Vyřazením ochrany máš anci zjistit jestli nemá jedno z traf mezizávitový zkrat. Stačí trafíčka po pár minutách ošmatat, vadné topí evidentně víc než ostatní. Měřením odporu vinutí to nezjistíš.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#9 Příspěvek od kolkatikum »

jardafiala píše:Měřením odporu vinutí to nezjistíš.
Ale meraním indukčnosti by to zistil okamžite.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“