Brno Koperníkova-Bubeníčkova, šípka pro odbočení.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Brno Koperníkova-Bubeníčkova, šípka pro odbočení.

#1 Příspěvek od robo »

Zdrávím občanky a občany tohoto fora. Zvlaštního jevu jsem si na jedné křižovatce v Brně všimnul. Jedu od Kauflandu a odbočuji vlevo, stojím tak jako auta v protisměru. Blikne mě zelená. Někdy mě k tomu skočí šipka pro opuštění křižovatky hned a někdy později. Zvláštní je že se hned rozsvítí když v protisměru udbočují auta vpravo. Někdy nenaskočí hned a to tehdy pokud jede auto rovně- ke Kauflandu a nebo odbočuje vlevo. Připadá mě jako by na semaforu byla kamera která sleduje blinkry stojícíh vozidel u semaforu a pokud všechny auta z mého pohledu odbočuje vpravo tak hned vyhodí zelenou šipku pro opuštění křižovatky. Nikde jsem si tohoto jevu v Brně nevšimnul. Vidím to jen já. Díky
Přílohy
21-08-2022_00244.jpg

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Naproti v Gebauerově ulici jsou jen v zemi přítomnostní detekční indukční smyčky.

Pokud tam žádné vozidlo nestojí, může řadič zvolit jiný program řízení křižovatky.

Z Gebauerovy ulice lze odjet přímo+vlevo+vpravo pouze na zelenou a pouze vpravo na "pravou" šipku.

Takže podle počtu vozidel může zvolit řadič daný program.
Naposledy upravil(a) Cowley dne 21 srp 2022, 13:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Ta zelená šipka křížem na druhý straně křižovatky dovolující odbočení vlevo bez ohledu na protisměr je paragrafově i programově vázaná na stav světel v ostatních směrech - může se rozsvítit JEDINĚ TEHDY, KDYŽ MAJÍ VŠECHNY OSTATNÍ SMĚRY ČERVENOU. To znamená, že i zelená šipka pro možný odbočení doprava v úplně jiným směru tuhletu "protilehlou" zablokuje.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Jednou jsem viděl v Brně na Olomoucké, jak cyklista pokládal kolo na vozovku v místě, kde předpokládal indukční smyčku.
Asi to bicykl na stojáka nevezme?
Tady
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Odpovím k jeho chování. Blázen. Měl seskočit z kola a přejít po přechodu. Běžně to tak dělám s Babetou když se nechci motat na křižovatkách.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Na Řipské při odbočování vlevo na Tuřanku ta blbá smyčka nepozná ani litrovyho bavoráka motorku.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“