Pro mladež & Holice 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Pro mladež & Holice 2022

#1 Příspěvek od kulikus »

POZVÁNKA:
I v letošním roce bude v Holicích (26.-27.8.2022) v rámci Mezinárodního setkání radioamatérů Expozice mladých elektroniků.
Zveme k účasti elektro–radio–robo kroužky, domácí kluby, radiokluby, mladé talentované jednotlivce. Tuto osvětovou akci pořádáme pod záštitou organizátorů MSR z radioklubu OK1KHL Holice a Českého radioklubu. Záměrem je představit veřejnosti a zejména mladým zájemcům možnosti tvořivé práce v klubech, potkat se mezi sebou a inspirovat se navzájem, dát o sobě vědět. Bude připravena ukázka práce s šifrovacím strojem Enigma, konstrukční set transcievru Hamík, laboratorní zdroj pro mladé, aktualizovaný seznam elektro – radio – robo kroužků a klubů pro mladé a můžete si vybrat z knih redakce Hamík. Vystavíte vaše výrobky a pohovoříte o nich s návštěvníky. Lze prezentovat i již dříve vystavované konstrukce.
Pro přihlášené (na mladez@ok1khl.com) zajistíme místo na expozici, volný vstup, příspěvek na dopravu, případně parkovací místo v areálu. Pokud máte z předchozího roku, přivezte si tričko HAMIK!

V sobotu 27.8. od 9-11h předvedete veřejnosti v proskleném vestibulu hudební školy vedle Kulturního domu, co je u vás nového nebo vylepšeného.
Pro zájemce bude od 14:30 v klubovně 7 Kulturního domu Schůka zájemců o práci s mládeží přístupná i pro veřejnost. Jste zvání.
Přihlaste se co nejdříve na mladez@ok1khl.com, jen tak lze čerpat nabízené benefity!
Naposledy upravil(a) kulikus dne 25 srp 2022, 10:28, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od kulikus »

POZVÁNKA:
Zážitkový víkend s Českým radioklubem 2022
V záři 2022, přesněji od 16. – 18.9. se koná již tradiční Zážitkový víkend Českého radioklubu - Kids On The Air pro děti od 10 let.
Program, který je plný radioamatérských zážitků, soutěží, her, provozních aktivit, přednášek, vysílání v přírodě a přes satelit apod., je připraven pro úplné začátečníky i pro pokročilé zájemce. Nebojte se přihlásit i vaše dítě, které o radioamatérství nikdy nic neslyšelo, všechno potřebné ho naučíme.
Akce se koná na turistické Základně v Brusově, poblíž Úštěka, na území CHKO České středohoří.
Děti spí v dřevěných chatkách v nádherné přírodě. Účastnický poplatek 500,- Kč.
Počet míst je omezený, proto neváhejte s včasným přihlášením.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Tak jsem navštívil v sobotu Holice. Počasí bylo z rána fajn až na to slunko co vylezlo později, by člověk padl. Horko a vlhko jak v sauně. Pár ročníků jsem vynechal a byl jsem letos překvapen rozlohou blešáků, možná i zděšen. V některých boxech stála voda, no pršelo a majitele stánku nějaké zakrytí netrápilo, 1kg za 50 kč to ani nestálo za námahu něco zakrývat. Koupil jsem v těch místech pár věcí a byl překvapen že to i fungovalo. Před odchodem jsem poznal radioamatéra, Martin Jevíčko. co mě velmi dobře poradil s nákupem CB stanice CRT MegaPro, dodal i nějaké know-how za což mu převelice děkuji. Jen ta dálka z Brna vs cena nafty. Ale s tím se nedá v dnešních časech nic dělat. Prodejců mě připadlo že jich bylo méně než si pamatuji z doby před pár lety. Takže dobrý a už vyhlížím další ročník.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kulikus »

Nevyšla totiž původní předpověď počasí, že hoďku sprchne v pátek odpoledne. Odpoledne (Pa) byl pařák, výhled na horkou noc. A spadlo to v noci (predikce pro odpoledne 5mm/m2). Některé stánkaře to zaskočilo. V So dopoledne pod mrakem, od desáté pařák.
Chválím pořadatele. Letos byly zajímavé přednášky. I rozložení sortimentu bylo "uspořádané". Komerční v sokolovně, poloprofi na parkovišti, blešák na trávníku.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“