Popraskaný displej

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

Popraskaný displej

#1 Příspěvek od piCZus »

Po výměně v rodině mi zbyl jeden telefon s popraskaným displejem, kde dotyk funguje dobře. Žádný displej na výměnu objednávat nechci, ale napadlo mě, jestli by ty praskliny nešly něčím "zaspárovat", aby se zlepšil optický pohled na displej.
Nezkoušeli jste někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Pokud ti funguje displej i dotykové ovládání, tak máš popraskané jen horní sklíčko.
Snažit se jej něčím doplnit je podle mě čistá utopie, ale jestli si chceš hrát, tak si můžeš (teda ne asi ke každému modelu na trhu) objednat jen samotné sklíčko.
Pak musíš opatrně ze starého kompletu odstranit popraskané kousky původního sklíčka a lepidlem k tomu určenému (používá se UV vytvrditelné) přilepit nové sklíčko.
Na zimu by to mohla být dobrá zábava :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#3 Příspěvek od piCZus »

Jasně že to je částečně nesmysl, ale telefon už bude jen jako náhradní, kdyby se něco stalo. Výměna vrchního skla je také možnost, ale hrozí poškození dotyku.
Existují opravné sady na autoskla nebo UV lepidla na ochranné skla pro zahnuté displeje apod., tak jestli to někdo nezkoušel. Třeba by se zlepšil optický průhled a trochu by se ty praskliny i zafixovaly. Kdybych takové lepidlo měl k dispozici, tak to klidně zkusím.

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#4 Příspěvek od DusanEm »

Moje slová, čitá utópia. Lepené medzery majú iné dielektrické vlastnosti, a často sa to chová ako napr.: voda na dotykovke za dažďa.
S výmenou dotykovky by som si to rozmyslel, lebo aj tak treba vo väčšine prípadov treba rozobrať mobil niekam to treba zapojiť a pri odstraňovaní nalepených fragmentov dotykovky z displeja sa môže stať, že sa zatrasie ruka a je po displeji. Takže potom nový komplet :D

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

a co přes to nalepit ochranné sklo určené k tomuto telefonu

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#6 Příspěvek od piCZus »

Ochranné sklo by šlo také, právě jsem z něj dnes staré sundal, to bylo ještě popraskanější než displej. Díval jsem se, že se dá koupit celý dotyk kolem 5 dolarů, ale zase hrozí poškození LCD. Přinejhorším zůstane jak je, kde na nějakou náhražku bude stačit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Nebo ochranná fólie? často se lepí na DO nebo displej AV aparátů, hodinek, kalkulaček apod.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Někteří mladí mají děsnou spotřebu šmatlafonů.
Zapomenuto na střeše auta.
Přílohy
jemne_podrceno.jpg

Uživatelský avatar
kiklhorn
Příspěvky: 58
Registrován: 05 čer 2021, 02:00

#9 Příspěvek od kiklhorn »

Jen pro inspiraci

https://www.youtube.com/watch?v=wIL3VwU-B4g

Drát je myslím molybden, polarizační fólie (pokud je to lcd) se dá pořídit z tv/monitoru - jen pozor na natočení.
Tekutá LOCA u číňana (snad, kupoval jsem před deseti lety naposledy) / OCA netuším - pravděpodobně tamtéž.

Zase s LOCA si stačí ohlídat bublinky a obejdeš se bez laminovačky. https://www.youtube.com/watch?v=97kLGHCa_xs

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“