LED - POLICE 10000W

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milano
Příspěvky: 19
Registrován: 08 lis 2015, 01:00

LED - POLICE 10000W

#1 Příspěvek od Milano »

Mám uvedený typ svietidla. Vid foto: LED baterka spoľahlivá baterka so zabudovaným paralyzérom.
Svieti ale paralyzér nafunguje. Po rozobraní som nezistil, vizualne nič podozrivé. Uvažoval som, uvedený VN Trrafo,že je vadný. No po meraní, som zistil, že to nie je trafo, lebo som nenameral indukčnosť ani odpor.
M Tester mi nameral na jednom cca 2592pF a na druhom ako diodu s úbytkom napätia 900mV a s kapacitou42pF.
Má niekto skúsenosti? Dík za radu.
Přílohy
LED baterka.jpg
11012.jpg..jpg

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Uvnitř je na 100% černý hranatý modul ve kterým je měnič na několik set V a několikatistupňový násobič - Modul obsahuje vše uvnitř a je neopravitelný. Z baterie žere snad několik A, takže neuváženým používáním jde snadno "uvařit". Z venčí nic nenaměříš - jedině to, kdyby se uvnitř probil tranzistor, tak Ti to půjde do zkratu. Prvně bych začal tím, zda je baterie schopna ten modul uživit, a v jakým stavu je vypínač/přepínač. A jinak pozor, spousta takovýchhle svítilen má dost nebezpečný způsob nabíjení - zdroj uvnitř je jen kapacitní dělič a napětí sítě se může snadno dostat na kovový části (měl jsem něco podobnýho, kdy byla v příbalu síťová šňůra z koncovkou jako do kazeťáku, akorát z menší roztečí zdířek).

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“