Podivná přípojka v hotelovém pokoji

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#31 Příspěvek od Cowley »

To jsou pak zevnitř v tom držáku karty tlačítka, na kterém se ta objednávka stiskem vytvoří.
Nebo jí lze objednat v recepci.

Pokud na čtečce venku přiloží kartu třeba poslíček, uklízečka nebo údržbář, na panelu se krátce rozsvítí některá z kontrolek.
Třeba HOST NA POKOJI, a zazní uvnitř indikace, že chce někdo vstoupit.
Nebo právě NERUŠIT.

Anebo se rovnou otevřou dveře (když není nikdo na pokoji).

Systémů je spousta, provázanost profesí vůči hotelovému hostu je velká.

Zrovna tento systém je adria-electronic.hr .

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#32 Příspěvek od scorpions-cz »

Do Chorvatska jezdím pravidelně od 2009. Nejezdím do hotelu, jezdím na apartmány a pravda je, že Chorvati si s elektroinstalací opravdu hlavu moc nelámou, ale i tak by mě nenapadlo něco rozebírat.
Co kdybys tam nějakej drátek urval? Šel bys říct na recepci, že jsi to zničil? Né prostě bys to zavřel a "já nic já muzikant".

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

scorpions-cz píše:Mne jen překvapuje, že někdo přijede do cizí země na hotel a má potřebu rozebírat nožíkem nějaký zařízení
Není to sice podle zásad Mirka Dušína, ale realistu od nějakého věku to nepřekvapuje. Přičemž bych nedělal rozdíl v národnostech. Nějakou dobu jsem se podílel na posluhování pár hotelům/penzionům jednak v rámci revizí, jednak jako údržba všeho možnýho.
Klienti kradli co nebylo přišroubováno, občas i to co přišroubováno bylo, na druhou stranu hotel skladoval v ledničce takový šmaky, co bych nedal ani psovi a v kuchyních se našla taková zákoutí, že mi i po letech při vzpomínce skáče žaludek. Tím se to vyrovnávalo. Do toho personál okrádal majitele např. prodejem vlastních nápojů hostům. Opravdu nejsou na místě iluze o lidech. Zvláštní sorta byli ubytovanci vš kolejí, ti nejen vlezli ale i modifikovali každou instalaci, kupodivu daleko víc humanitní chovanci než z technických oborů.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#34 Příspěvek od foxrider »

Cowley: To jsou teda věci, no pro mně je toto novinka, o to jsem skutečně ještě nikdy neslyšel. 8O Podívám se na ty internetové stránky, co o těchto systémech píšou.
Díky moc za vysvětlení.

scorpions-cz: Co kdyby, co kdybys....? :pravnik:
No kdybych to neotevřel taky by mohl třeba být hned první příspěvek v diskusi typu: "LEDka, nějaká díra... a to ses ani nepodíval co pod tím víčkem je?" Rvete snad za neznámé zařízení kde jsou slabé drátky? Asi tak...:wink:

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#35 Příspěvek od scorpions-cz »

Asi máme každej jinou výchovu :lol: . Já když jsem někde na návštěvě ( i když za peníze) tak se chovám slušně (pokud se oni chovají slušně ke mě).

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#36 Příspěvek od houmr »

"To je len blby mechanicky spinac. Ked som potreboval odist a nechat nieco nabijat, tak som tam vlozil lubovolnu plastovu kartu."
Jak kde. Na některých hotelech je to skutečně jen mechanický spínač (tam ta karta jde ztuha, aby to mělo bezpečný kontakt), ale už jsem se mnohokrát setkal i s tím, že to mělo skutečnou čtečku a oblafnout to jakoukoliv kartou se to nenechalo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“