Infračervený Reflekror

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

U 50W IR čipů je většinou uváděno napájení 12-14V (+ jm proud). Vezmu 15V přes odpor 1-10k přiložím na piny a kamerou sleduju zda svítí nebo ne. Při opačné polaritě takto nelze čip poškodit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#17 Příspěvek od bastliar »

Môžem nejako na tejto stránke zablokovať blba Termit, nech od neho nemusím čítať jeho vulgarizmy, ataky a nezmyselné nápady ako používať halogenky a podobné jeho onanie.
Naposledy upravil(a) bastliar dne 14 zář 2022, 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#18 Příspěvek od bastliar »

PotPalo píše:Uhaste ten oheň! :D

Mám tu 30W biely LED čip ako na obrázku, a ten má mínus vľavo a aj dolu. Ono ako už bolo spomínané, nieje nič jednoduchšie ako zobrať multimeter a odmerať ktorá plocha je s ktorou spojená. Jeden totiž nikdy nevie, kedy to výrobca prehodí a bude to zapojené práve naopak.

P.S. načo fotka, je to obyčajný čínsky LED čip. Trochu som vyfarbil ten obrázok... Pri správnej montáži sú káble ťahané dierami v chladiči priamo z tých plôch s označením plus a mínus. Ten vrch a spodok sa nezvykne používať, ten sa iba odlomí.
Ďakujem za konštruktívnu pomoc, máš u mňa fidorku.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#19 Příspěvek od bastliar »

mi-ro píše:U 50W IR čipů je většinou uváděno napájení 12-14V (+ jm proud). Vezmu 15V přes odpor 1-10k přiložím na piny a kamerou sleduju zda svítí nebo ne. Při opačné polaritě takto nelze čip poškodit.
Včera som sa dočítal toto

850nm 16-18V / 940nm 14-16V / 730nm 20-22V
1500-1750mA

Takže napájacie napätie očividne závisí aj od vyžarovaného spektra.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Dobře, to ale nemění nic na principu zkoušky malým proudem cca 1mA který při správné polaritě už aktivuje čipy. A Hlavně postupné zvyšování napětí ale ne nad uvedené hodnoty. Pak by nemělo dojít ani k poškození případným reverzním napětím. Zkrátka u tvého čipu bych zkoušel max 20V.
..to bude jen ňákej odpůrek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

bastliar píše:Môžem nejako na tejto stránke zablokovať blba Termit, nech od neho nemusím čítať jeho vulgarizmy, ataky a nezmyselné nápady ako používať halogenky a podobné jeho onanie.
Kdybys nefotil jak pitomec jakysi elektrosrot a poslals fotku ledky hned, mohls to vedet okamzite jak ti tu vsichni psali. Na te ledce je to videt, takze by ti to kazdy rekl, kdyz si tak natvrdlej ze nepoznas kam kterej plech vede.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#22 Příspěvek od bastliar »

Termit. Čo ťa je do mojich fotiek ty Ignorant. Môj príspevok, moja vec.
Si už otravný ako voš. Ty kebyže padneš z výšky tvojho ega na výšku tvojho intelektu tak sa zabiješ.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ale no tak. Stačí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“