Telefon nelze zapnout

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

Telefon nelze zapnout

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravím.
Mám tu Xiaomi Redmi 4A, který nelze vůbec zapnout. Po připojení k nabíječce se ukáže logo Xiaomi a logo baterie 0 % a ihned se vypne. Baterii jsem změřil, má 3,4 V s tím, že telefon jsem na nabíječce nechal přes noc. Na baterce je napsáno 3,8 V.
nevím, zda je špatná baterie, nebo něco v telefonu, že nejde zapnout?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Napětí je malé, jestli to nenabíjí, zkus baterku dobít externím zdrojem aspoň na 3,8V. Opatrnost a vědět, co děláš, je samozřejmě nutnost. Při neopatrnosti lithium hoří a zapaluje věci kolem, tak pozor na to.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Z toho, co píšeš, jsem nepochopil, jestli těch 3,4V tam bylo předtím, než začalo celonoční nabíjení, nebo až po něm.
Ale prvotní zkouška je jednoduchá - změř napětí akumulátoru, zapiš si jej.
Potom dej telefon na nabíječku, nech to připojené třeba 2 hodiny a poté znovu odpoj a znovu změř napětí aku.
Pokud se napětí nijak nezvýší, je jasné, že není akumulátor nabíjen.
Problém může být jak v telefonu, tak i v nabíječce nebo kabelu - zkoušels jiné?

No a pokud se v telefonech hrabeš o trochu víc než skoro vůbec, doporučuji zakoupit hen taký USB Doctor.
Těch 140 Kč se ti vrátí při prvním měření - přeci jen máš příjem v Kč na hodinu vyšší jak 140 Kč :-)

No a druhá možnost je nabít aku externě, jak ti radí Zaky - jen to rozvinu v tom, že to vyžaduje regulovatený zdroj s proudovým omezením, nastavíš napětí na 4,2V a proud třeba na 1A (víc bych nezkoušel).
Aku připojíš, zdroj poběží v režimu CC (proudové omezení), jakmile přejde do režimu CV (napěťové omezení), je aku už skoro nabitý.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

Díky.
3,4 V bylo po tom celonočním nabíjení. Nabíječka i kabel jsou funkční. Kdyby funkční nebyly, neobjevilo by se dle mě po připojení to logo Xiaomi. Jiné telefony normálně nabíjí.
Mám laboratorní zdroj, tak bych ji mohl zkusit nabít externě, jen má 4pinový konektor, tak bude oříšek k ní ten zdroj nějak připojit.
Jinak toho USB doktora mám, ukazuje odběr 0,1 A.
A ještě po připojení k nabíječce bliká červená LEDka, co je pod displejem. Předpokládám ale, že při normálním nabíjení by měla svítit červeně trvale.
Přílohy
Akumulátor.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

No ten nabíjecí proud máš uvádět v první řadě!
To je totiž nejpodstatnějš údaj.
Hodnota 100mA tak nějak napovídá, že konektor a pod. budou v pořádku, ale někde je něco špatně jinde.
Pokud tam nevidíš oxidaci (což by byla jedna z příčin), tak budeš muset opravdu ten aku nabít externě.
Na tyhle bateriové konektory, připájené na páskovém vodiči, se dá opatrně připájet kousek licny (na + a -), na ty pak přivedeš napětí ze zdroje.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od krutor »

Diky Michale. Mě jde hlavně o to, zda mám zkusit objednat novou baterku a bude to OK. Ale myslím, že závada bude jinde, než v baterce...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Čo skúsiť inú 2A nabíjačku? Niekedy si mobil cez dátové piny USB zisťuje aká nabíjačka je pripojená a práve táto sa mu nemusí páčiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Taky jsem měl tenhle telefon, nabíjel jsem ho vším co bylo po ruce a problémy nebyly. Nabíječkou to nebude.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Jestli tam na baterce mas 3,4V tak je ta baterka podbita a telefon blikanim ledky indikuje problem. Nabij tu baterku externe alespon na tech 3,8 a pak uvidis. Ja myslim ze se to pak rozjede akorat kapacita po tomto podbiti uz nemusi byt nejlepsi.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od krutor »

Tak značím vyřešeno, baterka byla podvybitá. Chvilku jsem ji připojil na laboratorní zdroj (4,2 V dle Michala) a potom už se na normální nabíječku chytla a telefon funguje. Objednám novou.
Díky všem.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Ještě jedna věc - pokud byl aku tak podvybitý, a přitom byl telefon třeba donedávna používán, tak by to vypadalo na nějaký mírný šlus (třeba oxidace).
Protože jinak by se aku neměl vybít na tak nízkou hladinu.
To jen tak k tomu, že koupě nového aku nemusí vyřešit problémy.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Bateriu by som zbytocne nekupoval. 3,4V nie je zas tak malo.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“