Zloženie linky,obrazky z vnútra.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od PotPalo »

Keď odpovedáš úpravou príspevku, tak sa nediv. Zrejme som ho čítal keď to tam ešte nebolo napísané, a spätne už nekontrolujem kde kto čo zmenil. Až keď mi príde mail o novom príspevku, tak MOŽNO niekedy náhodou zbadám že je tam niečo dopísané.

1,1W je mimo rozsah 10~60. Zdroj je dobrý, závada je v užívateľovi. :wink:
Navyše keď na AC zdroj zapojíš LEDky, tak je záťaž iba jednej polvlny, a to nieje dobré. Na LEDky treba DC zdroj, typicky 12V. (nepátral som či spomínaný zdroj je AC alebo DC) Pokiaľ ti k LEDkám predali AC zdroj, tak ste obaja na rovnakej "úrovni".
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#77 Příspěvek od tiktak1953 »

PP pisal som ze mi k tomu LED osvetleniu linky ktore som hned namontoval a svieti OK, co som dal aj obr.dali aj ten spomínany vadny zdroj, kde bola prehorena tepelna poistka ako si mi ty poradil ze moze byt zhorena,Dali mi ich vela zlych.Tu som nahradil na skusku na prechodnu dobu drotikom.Ta poistka zhorena je na 2A a 130°C.Ten drotik je na to iste!prosimta,kolko je tych 1?1W tych VA?dik neni to okolo 13VA?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od PotPalo »

Na to pozor, čo niekto dá so slovami "to je k tomu". Zvyčajne to popletú a k zariadeniu dajú kopu nevhodných zdrojov, ktoré s ním samozrejme nefungujú.

130° je 130°C, to žiadny drôtik nedá. Alebo máš drôtik ktorý by sa prepálil pri 130°C? Je to hlavne TEPELNÁ poistka, 2A sú iba maximálny prúd, ale ona slúži na ochranu proti prehriatiu, nie proti nadprúdu. Daj tam tepelnú poistku skôr, ako to začne horieť.

VA = VoltAmpér = V*A = Watt
(1,1W = 1,1VA)
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“