Krabička na zkoušečku

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Krabička na zkoušečku

#1 Příspěvek od hajeklubos »

V rámci nácviku 3D editace jsem nakreslil krabičku pro zkoušečku sledu fází. Ubastlil jsem do ní zapojení SN1 které je i na EB probráno. Jde o 3 odpory, kondík a doutnavku 60až70Vac. Vše v hodnotě asi 20Kč a cca 2h strojního času obyč. 3D tiskárny. Potom mě napadlo, že by se krabička mohla také někomu na EB hodit na jakoukoliv zkoušečku, třeba auto,tak nabízím tisková data. ( editováno v ON SHAPE) Jde o dvě v podstatě stejná víčka a špunty do čel ,vše pro jednoduchý tisk. Víčka tiskni s podpěrou na tiskové desce. Je to samosvorné, doladit Dremelkou nebo pilníkem aby to pasovalo, případně podlepit Alcaprenem. Rozměr hranolu je 16x16x80. Kdyby někdo potřeboval upravit rozměr, mohu se o to pokusit.
Luboš
Přílohy
merny hrot.png
krabicka2.png
zkousecka sled fazí.JPG

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Nevím, jestli výrobky z 3D tisku lze považovat za bezpečné, co se izolačních vlastností týče. Je to celé "pórovité" jako prase, nikdy nevíte co do toho zateklo, zkoušečku na síťové napětí bych z toho rozhodně nedělal.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#3 Příspěvek od kbulda »

Jako mladej kluk jsem na podobné jednoduché zkoušečky používal futrál na zubní kartáček.
https://nakupexpress.cz/pouzdro-na-zubn ... gIvJfD_BwE
https://www.mall.cz/osobni-pece/elasto- ... gLRRPD_BwE

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Nebo vykuchanej centrofix.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

podle mě dobrý, kolem izolace starosti zcela zbytečné
to když vidím měřící hroty asijského multimetru
(kdo se bojí elektriky ať pěstuje kaktusy)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#6 Příspěvek od hajeklubos »

Také jsem vyráběl hroty z různých fixů atd. Krabičky od různých kartáčku jsou dnes dost chabrus , nemají požadovaný rozměr a okamžitě to praskne. Poslední pokusy rozebrat zalepený fix končily rozštípáním. Tak jsem si řekl, 3D tisk,proč né.
Nikdy jsem zatím neměřil izolační vlastnosti PLA, protože je 3D u mě dost nové. Nyní jsem to udělal. Vytisknul jsem krabičku a vhodil jí na cca24h do vody.
Krabičku jsem vytáhnul, pouze ocáknul a přiložil folie, které přitlačuje mechovka. Analyzátor to vyhodnotil jako kapacitu 28pF. Megr 500V (PU182) ukázal hodnotu 20Mohm.
Otřel jsem boky krabičky tak aby přiložené folie zůstaly mokré.
Megr ukázal izolační stav lepší než 200Mohm. Tak, že pokud nám někdo nezakázal fyzikální zákony, tak to vidím jako izolant. Klidně to použiju na 230V, zároveň nikoho nenutím to udělat také. Pouze předkládám co jsem naměřil.
Luboš
Přílohy
P1010691.JPG
KrabickaFolie.JPG

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“