WIN 7 defender

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

WIN 7 defender

#1 Příspěvek od jardavysocina »

Tak jsem si před půl rokem nainstaloval z důvodu vyčistění PC ESET a on mi logicky zablokoval defender . Nyní jsem klasicky ESET odinstaloval ale nejde nijak spustit původní defender - píše " tento program je blokován zásadami skupiny" .
Už delší dobu nemůžu defender spustit a to jsem prošel velmi mnoho nastavení , ví někdo , kde se to dá nastavit ?
Zásah do registrů ?
Děkuji za pomoc .

Jarda

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od nixdorf »

Stlač klávesu Windows a R, napíš gpedit.msc, enter, v ľavom stromovom výbere vyber Konfiguráciu počítača, (zvyšok mám anglicky, ak máš Win česky, prelož si ekvivalenty) -> Administrative Templates, Windows Components, Windows Defender Antivirus. V pravom menu hľadaj možnosť Turn off Windows Defender Antivirus. To bude s najväčšnou pravdepodobnosťou zapnuté (enabled), tak na to dvakrát klikneš a "nastavíš ako nenastavené" (not configured).
Otázne je, či eseťácky inštalátor toho neodvaril vyše, ako mal na svedomí. Určite sa v takom prípade obráť na ich support, nech si to riešia, obzvlášť ak si bol platiaci zákazník.

Takto:
Přílohy
gpedit.png

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

ESET má taky uninstalátor - je tam popsáno i řešení nějakých chyb při odinstalaci.

PF

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#4 Příspěvek od jardavysocina »

-nixdorf-

Ano, díky, funguje to; u mé verze WIN 7 je to trošku jinak ale to už jsem nastavil, - díky !

Jarda

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od nixdorf »

@PF, ten uninstaller som sem zámerne nevešal - ako tam už support uviedol, treba ho spúšťať zo sejfu a niekedy to vie sestreliť driver sieťovky (písal som tomu antiviráku GUI a párkrát som s tým odvaril virtualku). Ak systém funguje, nech to nechá tak

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“