Doutnavková vložka na starej sporákovej spínač

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Dobrá rada , ale již obor nedělám , tak jedině příští Holice . Mimo prkenného penálu vyhlížím důchod .

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#17 Příspěvek od warp »

Na chalupì jsem to taky již øešil, konkrétnì když jednou pùvodní nefunkèní dountavku se pokoušel nahradit malièký rejsek (myška). Kombinaci jsem tehdy odvíèkoval a kromì vyndání upeèené myšky jsem se rozhodl vymìnit i modul doutnavky. Mìl jsem jich nìkolik k dispozici, jen neznámého stavu èi funkènosti. Pøed nasazením jsem je èistil a kontroloval zda se nìkde nìco nedotýká (je to tam dost nacpané) a všiml si že jsou tam rùzné rezistory (jejich hodnoty). Myslím že byly asi 150/270kΩ a pak snad 470kΩ. Podle toho jsem usoudil že jsou tyto moduly urèeny jeden pro 220/230V (vypínaèe) a druhý 380/400V (mezi 2 fáze). Takže zde asi bude zakopán pes ohlednì jejich životnosti a pøípadné výbušnosti.
Ještì dodatek: pro hrubý výpoèet jsem použil http://elektrolab.wz.cz/?elektronika=vy ... ed#vypocet ,je to sice pro LED ale všeobecnì snad platí pro vše.
Uvažuju doutnavku se zápalným napìtím 70V(AC) a proudem 1mA, pak mi vychází R=160kΩ pro 230V a R=330kΩ pro 400V, výkon do 0,5W.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#18 Příspěvek od warp »

Co se týèe sehnání, tak jsem nìjakou snad vidìl na Pražském radiojarmarku v tìch "hrabárnách" a možná ještì mám i osobnì, jen nevím zda doma èi na chalupì, ani jaký konkrétní typ.
Pokud je bakelit v poøádku tak koupit doutnavku a patøièný rezistor a zrepasovat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , pokud bakelit jednou šlehne , je třeba šlehnout okamžitě výrobkem z bakelitu . Jak mne toto několikrát vypeklo . :lol:

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#20 Příspěvek od Sadra17 »

kdyžtak tu mám nepoužitý sporákový vypínač

Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#21 Příspěvek od salus »


Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“