Jakou dobrou anténu TV

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Jakou dobrou anténu TV

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Vy mě asi ukamenujete ale potřeboval bych typ na dobrou myslím konkrétní značku anténu na které by se dal kdyby bylo potřeba tak i zesilovač našel jsem tady toto
https://www.datart.cz/venkovni-antena-e ... escription
na obrázku je sice i zdroj ale v textu ne tak jak to mám pochopit ? díky
venkovní anténa • aktivní (se zesilovačem) • vestavěný nízkošumový zesilovač bez zdroje • LTE filtr • horizontální i vertikální polarizace • přijímací úhel 30°/40° • F konektor • frekvence 170 až 790...

Zima se už rychle blíží :?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

No tak nic, jen dobrá rada - pořid si anténu. Skutečnou anténu... Funkční anténu....

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

ale klidně i tuto anténu,
připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice a když se dá vhodně na střechu,
může chodit i docela slušně . . .

celá sestava by měla obsahovat anténu, zesilovač a zdroj.

a tady ji mají ještě o dvě stovky levnější, než ta z tvého odkazu . . .
Přílohy
antena matrace zesilovac zdroj.jpg
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 23 říj 2022, 16:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

S tím bezdrátem bych to nepřeháněl, milý Marconi:
je to polské síto, o kterých jsme tu už mockrát diskutovali. Může vyhovět, ale bez záruky. Jeho nejslabším článkem je právě ten zesilovač. Ostatně pro DVB-T je zesilovač v anténní krabici až nepříjemně často zdrojem potíží v jakékoli anténě, zvlášť, když máš poblíž vysílač velkého výkonu.
Je proto zbytečné kupovat anténu s vestavěným zesilovačem.
Vždycky je lepší normální anténa bez zesilovače. Když už to chceš koupit v tom samém obchoďáku, a musí to být síto, tak tohle. Určitě je lepší a trvanlivější síto velké husté, ale to řetězce nevedou, je dražší a musíš pro něj jinam.
Prakticky stejnou službu udělá i tato Yagina.
Teprve, jestli to má živit víc zásuvek a z antény nedostaneš dostatečně silný signál pro rozbočování, do kabelu (radši pár metrů od antény) vrazíš linkový zesilovač (těch 15 dB normálně úplně stačí, abys neměl potíže s přebuzením) a za něj zdroj s napájecí výhybkou.
Nějak se mi nechce opakovat pořád dokola, co už se tu dá z minulosti vyhledat, ale nedalo mi to.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Ty anténu měníš, nebo teprve jdeš do pozemního přijmu? - jestli to druhý, tak pomůže mrknout na střechy ostatních domů a podle toho se zařídit. Já tu měl DVBT příjem mezi prvníma a to jen čirou náhodou, protože jsem neměl TV, ale PC z hybridní TV kartou a jednou z dlouhé chvíle jsem to zkoušel proladit v digitálním pásmu - a ono to fungovalo a příjem jak z praku. Tu anténu - dvojitou yaginu (nebo co je to zač) tu mám dodnes. Z důvodu mizérie výběru pořadů z veřejných kanálů jsem nakonec dal přednost internetové TV, nebo streamovacím službám šedé zóny.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#6 Příspěvek od scorpions-cz »

osobně, když chce někdo sám něco smolit, a je lakomej zaplatit si firmu, tak doporučuju tuto anténu:
https://www.antena.cz/televes-dat-boss- ... 5/?cid=113
Sám je nepoužívám, ale dost lidí je s tím spokojeno. Ale stejně není záruka, že zrovna u tebe to bude fungovat :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Všechny, kolegy výše doporučované, antény jsou však pro celé UHF pásmo, tedy pro k. 21÷60 (470÷790MHz) - nejsou tedy (z hlediska potlačení příjmu nad k.48 ) nejvhodnější - byť některé obsahují LTE filtr.
I z tohoto článku vyplývá, že pro DVB-T2 jsou vhodnější antény, které jsou (svými rozměry) naladěny přímo tak, že pásmo nad cca 700MHz "odřezávají".
Např. třeba tato anténa:
Popis produktu

Anténa venkovní Emme Esse 44LX45G 5G LTE free

Anténa 44LX45G od renomovaného italského výrobce Emme Esse pro příjem televize na kanálech 21 až 48, potlačuje příjem nad kanálem 48 ( rušící signály mobilního internetu v pásmech 5G a LTE ). Je vhodná i pro vzdálené vysílače DVB-T a DVB-T2. Anténa je kompletně předem smontovaná a předpřipravená pro montáž.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Řešil jsem to někdy před lety u máti, na střeše je dlouhá Colorka, v její krabičce jen symetrizák, nic víc, pod střechou je domovní zesilovač od Malého (protože v baráku čtyři účastnické zásuvky, do hvězdice).
Jakmile se začalo vysílat v DVB-T2, tak se jí obraz co chvíla kousal, vypadával, stačilo mrknout do menu - síla signálu až 100%, ale kvalita třeba i kolem 40%.
Spektráč jsem tehdy neměl k dispozici, tak jsem zase od ing. Malého koupil LTE filtr, který jsem zařadil mezi anténu a zesilovač. Na pas blind.

Od té doby problémy nejsou.

Za mě - do lokality, kde není problém s příjmem třeba kvůli výškovému profilu, tak bych dal na střechu nějakou log-peru a pod ni tenhle filtr.
A jak už psali jiní - pokud tam máš jen jednu, dvě televize, tak se obejdeš bez zesilovače (nemusíš řešit napájení a taky případné další problémy).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od markoni »

Artaban001 píše:Ty anténu měníš, nebo teprve jdeš do pozemního přijmu? -
To dělám bráchovi on to doposud chytal na pokojovku pod betonovým stropem.teď mu to nechce fungovat nevím proč .Chci mu tu anténu dát na balkón který je směrem na Uherské Hradiště.díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

ok1hga píše:...připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice...
Jsi mě pobavil, když jsme kdysi dělali nějaké akce s kámošem, co se věnoval hlavně zedničině, tak jsem ho naučil používat F-konektory. Takže pak po mnoha letech vyprávěl, že když někde sekli kabel či potřebovali prodloužit, tak tam dali F a spojku a jelo se dál. :D

P.S. Anténa je kompatibilní s Full HD rozlišením... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

ZdenekHQ píše:
ok1hga píše:...připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice...
Jsi mě pobavil, ...
Mně taky.
Měl jsem (mám?) jednoho kolegu (profíka), který se v podstatě anténařinou živil. Je z dědiny poblíž Uh. Brodu.
Po přechodu na digitál předělával u nás na sídlišti jeden větší panelák (říká se mu "Golem") rozvody STA (do hvězdice).
Když odjel, tak si jedna nájemnice stěžovala, že jí nejde televize. Aby sem nemusel jezdit, šel jsem to prověřit (a opravit) já.
I profíkovi se povedlo, že na jednom "F-ku" se mu podařilo omotat jeden "fous" ze stínění okolo živého 8O :(
Sry za OT.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejlepší byly ty laciný "porevoluční" koaxy z Omka, kde střed vůbec nedržel v izolaci. Tam člověk tenkrát koupil pokaždý jiný klubko. Takže se nasadilo F-ko, koax se někde prověsil či na něm seděli ptáci na půdě (na vesnici normální stav) a celej ten vnitřek zmizel někde v nenávratnu uvnitř a F-ko drželo jen na té izolaci. Jo, člověk dělal blbosti, aby to nebylo drahý.

Sorry za OT.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

add F konektory . . .
. . . já jsem napsal "cvičená" opice !
nenapsal jsem, že to zvládne každá opice . . . .

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#14 Příspěvek od scorpions-cz »

I dobře cvičená opice udělá botu. V šeru někde na půdě a zvlášť pokud se používá takový to otočný ořezávátko na koax, je zkrat hned :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Dobře cvičená opice si v šeru na půdě přece rozsvítí čelovku.
A, jestli se tam blbě leze, tím víc si dá pozor na pečlivou montáž, ať tam pár let nemusí znovu.
Jistě, Murphy to vidí jinak...

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“