Starsi venkovni dvere s FAB

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#76 Příspěvek od EKKAR »

Behemot píše:pojí-štěnicovna by si měla v prvé řadě smluvně stanovit, co to je „dostatečná“, jnak nemá nárok :idea:
Však to dělají, při uzavírání smlouvy si zadávají, jakou třídu odolnosti musíš dodržet třeba právě u těch vchodovejch dveří, že tam (například) musíš mít vložku odolnou proti vyhmatání, aby ti pojistili takovou a takovou hodnotu, nebo právě vícebodově uzamykající závorovej systém - a když to pak někdy pozdějc vyměníš za něco míň odolnýho a zrovna si tě nějaká ta fetka vyčíhne, máš Smolíčka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#77 Příspěvek od milosak »

V minulosti jsem neviděl pojištovnu, která by řešila bezpečnostní třídu u zadlab. zámků :)

Speciálně u RD neřešili ani vložky zámků (3-4 tř.) hlavně vůbec nevěděli, že pokud je
bezp. kování bez otáčecího překrytu, tak vložka zámku ve 4. třídě automaticky spadne
do 3 třídy, seriozní výrobci to nedávno začli uvadět u svých výrobků, pojištovny jsou 100
let za vopicema ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#78 Příspěvek od EKKAR »

No tak třeba Kooperativa tu třídu vyžadovala už minimálně před 20 lety, když jsem řešil pojištění bytu. Třída odolnosti samotnejch dveří, zámku i vložky plus okování. Upozorňuju, nejednalo se o "sdružené pojištění domácnosti", ale o pojištění bytu jako takovýho = stavební část bytovýho domu. Movitý zařízení bytu je pojištěný zvlášť, nemovitá (stavební) část taky zvlášť. Elektronika plus třeba elektromotorky v kuchyňským/kutilským nářadí jsou položka v movitým majetku. Na ty dveře jsem musel mít od družstva papír, že odpovídají uvedený třídě, na zámek a vložku s kováním chtěl pojišťovák vidět papír od nákupu, kde je třída uvedená. A pak jsem tu pojistku dostal za rozumnou cenu - kdybych chtěl ještě vyšší pojištění resp. nižší cenu, už bych musel učunit stavební úpravy vchodu (zesilovat futra plus ještě odolnější dveře a pod).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#79 Příspěvek od rnbw »

Byt som poistoval online minuly rok. Zadal som tam nejake zakladne parametre a ono to navrhlo hodnotu. Tu som mohol znizovat alebo zvysovat, podla toho sa menilo poistne. Dvere nikoho nezaujimali. Tie som dal vymenit preto, ze povodne boli v dezolatnom stave.

Aj tak som to robil hlavne kvoli zodpovednosti za skodu, keby napr. praskol privod k hajzlu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#80 Příspěvek od EKKAR »

Neuved jsi u koho jsi tu pojistku sjednával. Takový tvrzení je jen plkem do nebe.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#81 Příspěvek od rnbw »

CSOB

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#82 Příspěvek od milosak »

EKKAR píše:No tak třeba Kooperativa tu třídu vyžadovala už minimálně před 20 lety, když jsem řešil pojištění bytu. Třída odolnosti samotnejch dveří, zámku i vložky plus okování. Upozorňuju, nejednalo se o "sdružené pojištění domácnosti", ale o pojištění bytu jako takovýho = stavební část bytovýho domu. Movitý zařízení bytu je pojištěný zvlášť, nemovitá (stavební) část taky zvlášť. Elektronika plus třeba elektromotorky v kuchyňským/kutilským nářadí jsou položka v movitým majetku. Na ty dveře jsem musel mít od družstva papír, že odpovídají uvedený třídě, na zámek a vložku s kováním chtěl pojišťovák vidět papír od nákupu, kde je třída uvedená. A pak jsem tu pojistku dostal za rozumnou cenu - kdybych chtěl ještě vyšší pojištění resp. nižší cenu, už bych musel učunit stavební úpravy vchodu (zesilovat futra plus ještě odolnější dveře a pod).
To čumim ... nikdy jsem se s tim nesetkal, že by pojišťovák něco kontroloval, zní to SCIFI

:D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#83 Příspěvek od EKKAR »

ČOBka není pojišťovna, stejně jako není pojišťovna ČS a.s. - obě banky jen přeprodávají produkt sobě smluvně "spřátelený" pojišťovny. Nevím, proč bych si měl pojistku kupovat v bance, stejně jako si pro úvěr nechodím do pojišťovny a pro rohlíky do železářství nebo pro košili do řeznictví ... Ale budiž ti přáno ...

Milošák - auto ti taky před pojištěním POŘÁDNÁ pojišťovna prohlídne a nepojistí ho, pokud má nějaký námitky. Ano, ti co mají dole ve smlouvě hafo výluk těma nejdrobnějšíma písmenkama a u kterejch se pak pojištěnej diví, že za nahlášenou škodu skoro nic nedostal, ti si žádný vstupní stavy nezjišťujou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od Hubert_79 »

ČSOB pojišťovna a.s. je normální pojišťovna. Stejně tak Pojišťovna České spořitelny a.s.; ano, pojistky se prodávají v bance, neboť pojišťovna spadá do skupiny mateřské banky.
Nevím, čím se podle tebe liší ČSOB pojišťovna třeba od Kooperativy. Že ty budeš "financ ekonom" jako jeden nejmenovaný :lol:
Při sjednávání povinného ručení ti pojišťovna auto neprohlíží. Při havarijce ano; tu, když jsem sjednával online, tak jsem do doby prohlídky vozu na smluvní STK měl ve smlouvě spoluúčast ve výši 99%. Tak jsem si to sjednal, zajel na tu STK, ti auto obešli, nafotili, prohlídli, kamsi to zadali a mně jen přišel mail z pojišťovny, že dobrý a že mám standardní parametry smlouvy.
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 20 úno 2022, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#85 Příspěvek od rnbw »

CSOB poistovna je samostatna firma a normalna poistovna. Mam tam aj PZP auta.

"Tradicna" poistovna Allianz mi vypovedala zmluvu (robila to hromadne), asi v snahe zlepsit podmienky (pre seba). Nutili ma vsak ist na pobocku, co som odmietol a naklikal to na webe CSOB.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#86 Příspěvek od Hydrawerk »

V jedné vegetariánské restauraci jsem na WC objevil tzv. magnetický zadlabací zámek. Vypadá fakt zajímavě, ale domů bych ho nechtěl. Popis je různě na webu...
https://www.sepos.cz/rs/prakticke-rady/ ... k-funguje/
Přílohy
magneticky-zamek-efb.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#87 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...
Při sjednávání povinného ručení ti pojišťovna auto neprohlíží. Při havarijce ano; .....
A pročpak asi? Protože povko je pojistka ne pro řešení tvojí škody, ale škody kterou ty způsobíš někomu jinýmu, abys ty nemusel cálovat škody na majetku a následky na zdraví a společenským uplatnění, zatímco havarijko je čistě pojistka pro tebe, pojišťuješ si vlastní majetek proti poškození - a je jedno jestli jiným nebo svým přičuněním. Proto už z principu u povka nemusí bejt žádná prohlídka, protože se pojišťuje proti předem nedefinovatelný škodě dopředu neurčitelnýho subjektu a konkrétně jsou určený jen limitní částky pro různý oblasti odškodnění.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“