Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od Hubert_79 »

Co se děje s balíkovnou nevím, nemůžu z pozice na které jsem vědět všechno. Můžou mít nějaký trabl na depu v Mechově.
--
Pokud ti nepřijde SMS s informací o zásilce, tak nemusí nutně být chyba u pošty. Příčiny mohou být dvě. Odesilatel neuvedl tvoje telefonní číslo. Pak logicky nedostaneš sms. Nebo odesilatel uvedl telefonní číslo chybně a avíza o tvojí zásilce dostává někdo jiný.
Taky to mohlo souviset s výpadkem T-Mobile; služební telefény u pošty jsou u tohoto operátora, tak je vysoce pravděpodobné, že i zajišťuje avizování.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#137 Příspěvek od jindrichus »

Opět se mi stalo, že "z provozních důvodů", nebo "z kapacitních důvodů"... už nevím... mi byl přesměrován balík z jedné balíkovny do jiné. To mi dělá i Zásilkovna. Strašlivě mě to vytáčí, protože ty balíky samovolně dávají na zpravidla úplně nevhodné pobočky. Ale! Česká pošta jako první se za toto ve zprávě omluvila!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od hafca »

To mi dělá balikovna taky. A dělá to od té doby, co jsem si dovolil říct, že znovu tam nepůjdu kvůli tomu, že ještě nemají všechno srovnané. Jel jsem náhodou kolem, když pípla SMS, že si mám přijít a zrovna odjelo poštovní auto. A od té doby nemají kapacitu. :twisted:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#139 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Co se děje s balíkovnou nevím, nemůžu z pozice na které jsem vědět všechno. Můžou mít nějaký trabl na depu v Mechově.
Už vím, kde je zádrhel. V tý Nice v Bydžově berou a přijímají jen když je u nich ve skladu míň než 10 balíčků. Prý že by to neměli kam dát. Netušil jsem, že si můžou vyjednat takovouhle podmínku.
Problém je, že u nic jsem vyřízenej za 30 sekund a parkování 30 m daleko, kdežto na počtě mi to bylo po zadání kódu vydáno "přednostně a bez čekání" (reklamní žvást počty) za 12 minut. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#140 Příspěvek od Hubert_79 »

Můžou, však nemají nafukovací sklady. Ostatně, u zásilkovny to mají taky tak a poslední dobou mívám problém si něco nechat poslat, furt fšude plno.
Pošta omezení nemá, tam nemohou říci "máme plno, nebereme". 12 minut je ještě slušný čas. U nás na poště (Petřiny) není výjimkou půlhodina. A to "přednostně" funguje tak, že předběhneš celou frontu. Jako třeba tři čtyři lidi před tebou se stejnou službou a šup, máš z toho 12 minut. Ovšem chystá se další personální optimalizace, takže to bude jen lepší.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#141 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Jako třeba tři čtyři lidi před tebou se stejnou službou a šup, máš z toho 12 minut.
Ale houbeles, na vyvoláváku jsem byl s písmenkem na začátku jedinnej. Prostě jedou na jednu přepážku (je jich tam 4 možná 5). Přede mnou byly samý čísla bez písmenka. Chceš říci, že až to zoptimalizujou, tak tam bude už jen jedna baba, co bude pobíhat mezi bankou, výdejem a příjmem? :D Tak to bude bezva. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od Hubert_79 »

Co jsem vykoumal, tak to ty numera a kombinaci s písmenama generuje celkem náhodně, nejde to "opticky" za sebou. Právě aby se někdo necítil předběhnut.
No, stav po optimalizaci jsi popsal možná příliš pesimisticky, leč tímto směrem to asi míří.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#143 Příspěvek od hafca »

A jak je to na poště, kde není vyvolávací systém? Tam občas stojí lidi až ven a že bych je nějak předešel, to by mě asi nepšlo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#144 Příspěvek od Celeron »

My máme kombinaci, vyvolávací systém a v době důchodů i 30 m fronty venku na dešti. Přitom hala s přepážkama má cca 4 x 10 metrů tam jeden zákazník. Dokonalost sama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od Hubert_79 »

Na poště bez vyvolávacího systému bys asi frontu nepředběhl. No a že je fronta až ven? Koho sere, přece se tam nebude platit dvacet bab, stačí třetina...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#146 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Co jsem vykoumal, tak to ty numera a kombinaci s písmenama generuje celkem náhodně, nejde to "opticky" za sebou. Právě aby se někdo necítil předběhnut.
No nevím, to se mi nezdá. U nás na počtě (100 07) mi to vždycky, když jdu na zrychlený příjem/výdej tzn. s podacím nebo výdejním kódem, tak mi to generuje vyvolávací číslo Exx, ráno je xx malé číslo a odpoledne velké. Těm, co jdou podat/vyzvednout psaní, to generuje trojciferné číslo v souvislé vzestupné řadě, složenkářům tuším obvykle 6xx. A těm, co jdou czechpointovat, to generuje tuším Axx.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#147 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono se to v čase mění. Jednu dobu to měly všechny služby stejnou řadu, což bylo zdrojem častých stížností, že byli lidi přeskočeni a podobně.
Jinak ty vyvoláváky pro počtu dělá Kadlec elektronika. Ale to jen tak pro zajímavost.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#148 Příspěvek od Celeron »

Huberte, pěkně prosím, co to je na RR-ku kravský červený razítko D+1?
A propo, RR-ka doručovatelka nenosí? Já jen že jsem zrovna stál 3 metry od schránky kam mi cpala předtištěnou výzvu. A navíc nelze vyzvednout ten samej den, co strčej lístek do schránky jako to bylo dřív od 16-té hodiny.
Čím dál kvalitnější služby...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#149 Příspěvek od Hubert_79 »

D+1 má znamenat, že to dojde druhý den po podání. A samozřejmě má zazvonit a normálně doručit. Schránka je kde, v bytovce, v RD? Ona nemusela vědět, že ty jsi ty.
Předtištěná výzva je formulář, mající dvě funkce. V případě doručení slouží coby potvrzení o převzetí - je tam políčko na podpis. No a když adresát nen zastižen (nebo "není zastižen"), tak to slouží coby výzva.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#150 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Já jen že jsem zrovna stál 3 metry od schránky kam mi cpala předtištěnou výzvu.
Tak to jestli na tebe zvonila, tak jsi asi zrovna nebyl doma, ne?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“