Zkušenost s 3d tiskárnou do práce..

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Zkušenost s 3d tiskárnou do práce..

#1 Příspěvek od css »

Prosím zdejší komunitu o doporučení nějaké 3d tiskárny do práce, se kterou máte osobní zkušenosti. Vyzkoušeli jsme už 4 různé typy v cenové relaci 13.000 - 100.000 a kromě té první, nejlevnější, všechny ostatní pohořely :?

Mýma rukama prošla:

1) Flashforge Adventurer 3 (cena cca 13.000) - po úpravě konstrukčně chybně vyřešeného kabelu funguje stále dodnes

2) Qidi X-max (cena cca 33.000) - rok fungovala perfektně, po roce se začal projevovat konstrukční problém s podáváním filamentu. Druhý kus po výměně byl nefunkční již z výroby

3) Creality CR-5 PRO High (cena cca 30.000) - závada z výroby, chybné měření teploty extruderu, zasekávání tiskárny, vráceno

4) Trilab DeltiQ2 (cena cca 100.000) - předražený klump, neustálé zasekávání, respektive samovolné vypínání, má problém s tiskem PLA, uvažuji u vrácení

Potřebuji SPOLEHLIVOU tiskárnu, která pojede prakticky neustále, a kde člověk nebude pořád dokola řešit proč něco nefunguje, a co výrobce špatně vyřešil. Cenová relace řekněme 50.000 - 100.000Kč, materiál používáme PETG a PLA 1.75mm. Tiskárna by měla být uzavřená, s velikostí tiskového prostoru aspoň 25x25x25cm nebo víc, podporující CURA slicer.

Fakt už nevím, po čem šáhnout :roll: , budu rád za každou dobrou radu. Děkuji.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Průša nic?

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od css »

keemo: Asi nic, nevidím v jeho portfoliu žádnou, co by splňovala mé požadavky, hlavně co se týká toho plného uzavření.

Také jsem tu žádal o nějaké praktické zkušenosti, nejlepší by bylo od někoho, kdo má také v práci tiskárnu, která frčí denně 8,5 hodiny a je odzkoušená. A navíc ta poslední, kterou to zrovna mám (Trilab DeltiQ2) už také spadá pod křídla Průša Res., takže značka Průša pro mě začíná postrádat označení kvality.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

průša XL? https://www.prusa3d.com/cs/produkt/original-prusa-xl-2/

tu curu používáš dobrovolně? To je strašnej dinosaurus. PrušaSlicer je proti tomu 100 a 1.

Mám vedle sebe Ultimaker S5 za cca 170tis, Stratasys Fortuc 450MC za 3 mega a průšu I3 za 20k....

Ten průša je nejspolehlivější.... jenom mažu tyče a sežere všechno co do ní strčím. Je ale malá. Proto zvažujeme koupi XL s 5ti extrudery.
Úplně nejhorší je ten stratasys

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Kup 2x Průšu XL a každá může jet polovinu času.

PF

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#6 Příspěvek od css »

dj_Paul: Ano, Curu jsem si vybral sám, protože mi maximálně vyhovuje, co do UI, intuitivnosti, možností nastavení parametrů atd.

Vedle toho mi Průša Slicer přijde jako nejohavnější slicer, co jsem zkusil, zkoušel jsem ho i s kolegou a shodli jsme se, že nám vůbec nevyhovuje. Připadá mi hrozně chaotický, neintuitivní a složitý.

Pomalu už začínám být alergický na slovo Průša :? , mám zkušenost, že jakmile něco strašně moc tlačí většina lidí, nebude to pro mě to pravé. Aspoň u toho sliceru to platí na 100%.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“