PIC problém s kompilací

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#61 Příspěvek od Mahoney »

rnbw: Nejde jenom o PIC18, jde tu o všechny C kompilátory, tj. XC8 pro osmibity (PIC10 - PIC18), XC16 pro šestnáctibity (PIC24, dsPIC30) i pro dvaatřicetibity (PIC32), a navíc i AVR a "atmelí" ARM (ATSAM). Tohle je dost průšvih, v podstatě odřízli amatéry, jestli to dobře chápu.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#62 Příspěvek od nop »

když dáš download tak stáhneš normálně verzi 2.4 která je zatím poslední a pojede ve free módu màm verzi 2.36 a jede normálně.Ale stejně je to na pytel tohle nechápu TI to měli taky placený a dostali rozum a dali full verzi zadarmo.A vím o jedné firmě kterà díkytomu přešla od microchipu k TI a asi nebude jediná.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#63 Příspěvek od Mahoney »

Třeba se pletu, ale chápu to tak, že ten kompilátor (resp. jeho instalátor) si při instalaci, podle toho, co si tam zvolíš, sáhne někam na jejich server pro ověření a vrátí licenční číslo (i na free licenci) - a tím pádem až se jim nebude chtít, tak čísla už dávat nebudou. Dalo by se to ověřit Wiresharkem, ale ať tak či tak, třeba já osobně stará čísla licencí uložená nemám, takže zbývá několik možností:

1. Buď to stihnu/stihneme, čísla ještě dostaneme a zůstaneme u poslední podporované verze (která postupně zestárne), stejně jako jsme zůstali s MPASM, C30 a podobně. Nevím, jestli stejná čísla fungují např. i na předchozí verzi

2.nebo budeme využívat alternativní cesty (Asix/MikroE)

3. nebo prostě stejně nakonec fakt přejdeme někam jinam (což by mě dost mrzelo, ale… Aneb nic se nemá přehánět)

Máš SZ.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#64 Příspěvek od nop »

tak jestli to někam šahá to nevím normálně se to nainstalovalo s tím že během instalace jsem jechal zaďkrtlý free a žádný číslo nemám.Ještě jsem našel great cow basic a ten je free.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#65 Příspěvek od Mahoney »

nop píše:Ještě jsem našel great cow basic a ten je free.
Ehh…Co prosím? :lol:

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#66 Příspěvek od nop »


Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#67 Příspěvek od Mahoney »

Viděl jsem od toho manuál ještě dřív než jsi ten link poslal, proto jsem napsal co jsem napsal… Děkuju, tohle není pro mě, to už je lepší zůstat u ASM (a poslední verze MPASM kompilátoru), on umí "různé céčkovité fígly" a navíc i na nové 8bit PICy si člověk může při troše trpělivosti ten INC soubor vytvořit sám, pokud tam není a potřebuje ho na něj…

Simulátor mě nikdy nijak zvlášť neoslovil, já vždycky debugoval LEDkou, případně si to vysypal na sériák a podobně, a bylo to vždycky rychlejší… u těchto malých to stačí. Horší je, co bude s těmi většími.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“