CLONEZILLA ? VYŘEŠENO použil jsem sw Macrium

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

CLONEZILLA ? VYŘEŠENO použil jsem sw Macrium

#1 Příspěvek od jardafiala »

Mám NTB s HDD 500Gb, disk je rozdělený na 3 oddíly, ntb ukazuje C,D,F (E je CD mechanika). Chtěl bych ho zkopírovat na SSD disk programem clonezilla live tak aby hned fungoval jako původní, bez instalace OS, zkrátka kopie a zpátky s ním do NTB. Brání tomu něco, bude to fungovat, nebo použít něco (případně co) jiného? Je to jednorázová záležitost takže freeware.
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 10 lis 2022, 12:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Většinou výrobce SSD poskytuje zdarma program pro klonování.
Kdysi jsem tady o tom psal, ve spojitosti s programem pro Adat SSD.
Opruz je projít jejich registraci, abys získal licenční kód. Ale když jej máš, je to brnkačka.
Co máš za SSD?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Mám Patriot P210, teď se pokouším stáhnout Macrium software. Nainstalováno, další pokusy zítra. Disk je ještě v blistru, nejspíš je nutno ho před klonováním naformátgovat (?).

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

Pokud chceš použít Clonezillu, pak existuje i "nadstavba" s GUI jménem Rescuezilla.

Samozřejmě použití jako live (tedy boot z DVD nebo USB), čili kopíruje se právě nepoužívaný disk na jiný, též momentálně nepoužívaný!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Ano, Clonezillu jsem chtěl použít tak jak píšeš, mám starší verzi která nevidí disk na USB. K tomu jsem chtěl použít jiný notebook Quosmio který má možnost připojit dva disky, nabootovat z CD a klonovat.
Nakonec jsem stáhl a nainstaloval software od Macrium, naformátoval SSD disk a naklonoval z běžícího disku, už to funguje včetně zachování rozdělení disku.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od josef_novak »

Dlouho mám oblíbený Acronis, kde stačí bootovatelné ISO.
Přílohy
Acronis.png

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“