Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#841 Příspěvek od EKKAR »

Rotorový plechy do malejch komutátorovejch motorků s permanentním magnetem vypadají zrovna tak... To může doslova bejt cokoliv, já ti napsal co mi to připomnělo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#842 Příspěvek od petula »

MiraSt píše:Přinesl jsem si plně funkční malinký laptop Lenovo či jak se tomu mini PC říká. Vyhozený protože má XP. Takže jenom na jednoduché věci....
XP není jen na "jednoduchý věci". Mám PC z května 2004, tedy 18 let jej použávám každý den 10-12 hodin, jedu na něm XP a na nich návrhový systém EdWinXP v kterém narhuju plošňáky. Zrovna včera jem měl v Edwinu na XP otevřeny současně 3 rozsáhlé projekty, celkem 14 oken. Stále funguje výborně.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#843 Příspěvek od MiraSt »

To nepopírám. Ale podle rychlosti načítání stránek to někdo vyhodil. Ale dneska...
Prakticky nový mobil podle opotřebení. Měl zaražené tlačítko na hlasitost a podařilo se mi to opravit. Jenže je svázán s účtem na Goglu takže se nedá odemknout. Škoda.
Přílohy
Fotografie-1838 1 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#844 Příspěvek od rnbw »

Najdi si na webe typ mobilu a k tomu "frp bypass". Postupy ale casto nie su uplne funkcne a treba sa s tym trochu pohrat. Niekolko starsich mobilov som ozivil.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#845 Příspěvek od Hubert_79 »

Já takhle oživil tablet lenovo s androidem 10. Recovery menu a tam bylo třeba dát "clear cache" a "factory reset". Pak mi to nechalo se přihlásit svým účtem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#846 Příspěvek od MiraSt »

Díky. Vyzkouším. I když jsem tam dal svůj účet tak to nepomohlo. Pořád to chtělo účet předchozího majitele. Ale to je jasné. Fakt je mi to líto tam vrátit. Je jak nový. I baterka se dlouho nabíjela (cca 30 minut, byl úplně vyšťavený) a je i po půlhodině pořád na cca 100%.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#847 Příspěvek od rnbw »

Pravdepodobne to stacit nebude. Bypass sa robi typicky tak, ze sa nejakym obskurnym sposobom (cez accessibility, nudzove volanie a pod.) nainstaluje a spusti APK QuickShortcutMaker, spusti sa z neho Google Account Manager a nasledne sa zadaju udaje ineho google konta.

Potom sa da toto konto normalne odstranit a urobit dalsi factory reset.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#848 Příspěvek od vladodyno »

Ani bypass nemusí stačiť. Je to Xiaomi, Redmi alebo Poco a ak bol prihlásený do Xiaomi účtu tak smola.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#849 Příspěvek od Sadra17 »

factory reset by měl odstranit vše a uvést systém do stavu novýho telefonu :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#850 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#851 Příspěvek od PotPalo »

Potom by to ale nemali nazývať Factory reset. Z továrne to totiž vyšlo bez gogolovského účtu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#852 Příspěvek od RayeR »

Tak s nakym cyanogen modem/lineage OS (pokud pro tel. je) by to slo pouzivat i bez google, me nejak moc nechybi...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#853 Příspěvek od RayeR »

Vcerejsi vylov - tablet Acer Iconia One 8 B1-810 s atomickym BayTrailem. Sporadicky se zapnul a zobrazil logo. Po primacknuti CPU k desce nabehl komplet do GUI, po uvolneni pritlaku se rozpadl obraz na pixelove artefakty. Zkusil jsem ho tedy prefouknout horkovzduchem, ale asi sem to prehnal a pak uz nenabehl vubec. Jen proudovy odber cyklil nekde mezi 4 a 700mA, CPU se na par s ohral a zas vypl. Predtim to bralo po zapnuti asi 500mA. Tak sem asi neco vyslus. No nic, kazdy den neni posviceni, sup zpatky...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#854 Příspěvek od konosuke »

To je Grundig RRCD1300 zachráněn před kladivy barbarů na SD,
rádio AM/FM, CD (netočí disk) kazetu navíjí pásek dovnitř mechaniky
ale to není důležité - jako zvuková kulisa do dílny, na garáž vyhoví
jo chybí vysouvací anténa proto ten drát...dobré co. Jednou opravím.
(kdysi vypadal takhle:)
grundig
Přílohy
grundig.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#855 Příspěvek od MiraSt »

>>>>No nic, kazdy den neni posviceni, sup zpatky..<<<<... Nejsem sám kdo tam chodí. Takže když si domu něco přinesu a zjistím závadu (pokud to vadné je) a nemám zájem to opravovat nebo to nejde tak to bílým fixem na to napíšu co tomu je abych ušetřil práci dalšímu co si to vezme a bude pátrat co tomu je. :-)
Takhle jsem tam vrátil skleněnou varnou konvici s nápisem >Funkční<. Druhou jsem si nechal. Měla vadný spínač v rukojeti a bylo to dobře opravitelné.
Ještě by mě zajímalo proč lidé vyhazují routery. Už mám druhý a jedou. Jeden mám u sebe nainstalovaný.
Přílohy
Fotografie-1838 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“