Farnell - jak je to s dodáním?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Farnell - jak je to s dodáním?

#1 Příspěvek od css »

Chci si poprvé objednat u Farnella, prolézám už půl hodiny jejich web a nemohu tam nikde najít pro mě zásadní informaci:

Předpokládám, že posílají ze skladů v UK a USA, tedy zemí mimo EU. Jak je to s celním řízením, placením DPH a CLA? Jsou tyto poplatky a řízení již zahrnuty v ceně a nemusím se o to starat, a nebo nikoliv?

Prosím o info od někoho, kdo si aktuálně od Farnella objednával. Děkuji.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Minulý týden mi objednávka přišla ve 4 balících. 2 balíky z UK, 2 balíky z Nizozemska.
Dávám si pozor,abych neobjednal věc z US skladu - na to katalog upozorňuje a zdůrazňuje nějaký vysoký poplatek.
Standardní dodání je do druhého dne. Jsem plátce DPH, takže to chodí bez DPH. Clo také 0. Platím kartou online.
Jsem spokojen, jen po registraci přišla záplava newsletterů a takového odpadu na mail.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od css »

Dík za reakci.

Zapomněl jsem napsat, že si chci objednávat coby fyzická osoba, kutil, ne pro podnikatelskou činnost, takže neplátce DPH. Má někdo s takovou formou zkušenost? Děkuju

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

Eventuelně doporučuji ROT-HSware Pardubice.
Případně můžu vypomoct já

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od css »

Díky, skvělý, to bude asi pro mě ideální řešení :D DÍK MOC!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaZ »

https://www.farnell.com/preparation-for ... rn-europe/

=> při (předpokládám obvyklé) znalosti základních eurobolšleváren to, že se papírově jedná o obchod uvnitř SESRu, čili jako by to bylo třeba z Ouholiček nad Kanálnou.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#7 Příspěvek od bdn »

@GeorgeB
Ahoj,
jestli tam občas nakupuješ a byl bys ochoten vzít k tomu další položky, poprosil bych o možnost se přidat k nákupu. Poslal jsem SZ. Děkuji

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#8 Příspěvek od mluno »

Moje zkušenost je staršího data, ještě dlouho před bregzitem. Objednával jsem tam dvakrát s delším odstupem. Poprvé jsem taky nevěděl, ale potřeboval jsem několik věcí, jinde nesehnatelných, tak jsem to risknul. Objednávku jsem dokončil v pátek večer a v pondělí ráno volali z DHL, že mají "balíček". To bylo překvapení, čekal jsem, že se páteční objednávkou budou zabývat až v pondělí, navzdory tomu, co tam psali (zkušenost z českých e-shopů). Taková rychlost navíc za "české" poštovné (tehdy 150 korun) mě příjemně překvapila.
Byla to zároveň vůbec moje první platba kartou na internetu a dost mě vyděsilo, že na platbu 7 tisíc (no když už platím poštovné, tak jsem dal do objednávky spoustu dalších věcí, které bych jinak koupil později jinde) stačilo opsat písmenka a čísla z obou stran karty, nic víc (teda ještě bylo potřeba u banky nastavit vhodný limit na online platby) a platba proběhla. Od té doby jsem platil kartou online vícekrát, a většinou to chtělo aspoň sms ověření, zvlášť u menších částek (na jízdenku do nedaleké vesnice za 24 korun jsem musel kromě kasického ccv a sms dávat i epin; jaký kontrast proti platbě 7 tisíc prakticky bez ničeho (kdokoliv, kdo má obrázek mojí karty třeba z nějakého kamerového systému by mohl takovou platbu udělat a pokud by nebyl nastavený nulový limit, tak by proběhla)).
Překvapilo mě, že nechodila žádná sprcha spamů bažících po hodnocení a podobný odpad.
S odstupem času jsem udělal ještě jednu objednávku, to už možná bylo po bregzitu, ale ještě před jeho plným uplatněním. Tehdy naopak přicházely maily, abych nákup ohodnotil a potom reklamy (ty chodí dodnes, i když to neni nic vážného). Jak je to teď nevím, ale měl jsem za to, že měli ještě sklad v německu (Liege), před brexitem určený pro dodávky na DIČ, tak bych čekal, že to nějak přeorganizují a půjde to přes tento sklad v EU. Ale poslední roky jsem tam nic nepotřeboval, ještě jsem jednou objednával pár součástek do práce, ale to jsem svěřil příslušnému oddělení, kde na to jsou lidi (nevím kolikrát předtím objednávali u Farnella, pani účetní vypadala překvapeně nad rychlostí, zvášť když každou chvíli řešíme nějaké problémy s Mouserem (zcela náhodně dodá třeba jen část objednávky, trvá dlouho než vystaví fakturu a podobně, zase na tohle jsou jiní lidé, ke mě se to dostane jen když to jde z mých peněz a já třeba po půl roce podepisuju něco, co jsem měl za to, že je dávno uzavřené)).
Jinak máme v našem městě obchod, který bere zboží od TME a neni problém, aby mi objednali cokoliv (i oni jsou rádi, že dříve dosáhnou na limit pro nižší nebo žádné poštovné, nevím, jaké mají v TME podmínky, a je mi to celkem ukradené). Takže co neseženu v GME a mají v TME tak jdu rovnou do tohoto obchodu. (Ono už snad v Praze a okolí ani neni kde jinde může kutil nakupovat, GES skončil a ostatní konkurence už dávno.)

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#9 Příspěvek od css »

Díky za všechny názory. Nakonec jsem objednal přes ROT-HSware Pardubice, kde jsou velice vstřícní.

Tímto ukončuji toto vlákno.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“