Nastavení typu obrazovky u LCD TV LG?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

Nastavení typu obrazovky u LCD TV LG?

#1 Příspěvek od milha »

Pánové, mám tu LCD TV LG39LN575S s vadným mother boardem EAX64797003 (1.2), který neumím opravit. Na netu se nabízí nespočet těchto boardů, ale pro jiné panely, než mám já. Díval jsem se do manuálu, jak nastavit typ panelu, ale tuto možnost jsem v servisním menu nenašel. Ale nějak to přece jít musí. Neví někdo prosím, jak to provést? Manuál je ke stažení tady: https://elektrotanya.com/showresult?wha ... l&kat2=All
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Riesil som nedavno to iste na inom TV. Vymena dosky + upgrade firmware.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 2A#1241143

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#3 Příspěvek od UDS114 »

Robí sa to v SM tak, že sa nastaví model TV vrátane uhlopriečky.

Predpoklad je ale, že MB má identický konektorý/konektory pre panel a že sú 0 Ohm rezistory a všetko identicky osadené.

Ak nie ale nie je obraz korektý a teda nevidíš, čo je v servisnom menu, potom treba prehodiť konfig eeprom z odpálenej MB ak samozrejme nie je odpálená, alebo prepísať obsah eeprom obsahom z identického modelu tv s identickým panelom.

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od milha »

Díky USD114, ale to nastavení v servis menu jam píšeš se mi moc nezdá. Konkrétně můj model LG39LN575S může mít tři typy obrazovky: HC390DUN-VCFP1, V390HJ1-CE1, nebo T390HVN05. Takže nastavit model, který v sobě skrývá i úhlopříčku, by nestačilo. Ale to přehozerní EEPROM by to asi řešlo.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#5 Příspěvek od UDS114 »

Preto som písal, že ak obraz nie je korektný a konektor/konektory pre panel sú identické, potom je inak osadený MB ohladne obvodov pre panel.
Preto ak budeš mať smolu a kúpiš MB s rozdielnym osadením, budeš musieť pod lupou skontrolovať a prehodiť všetko smd na MB v obvodoch pre panel.
Našťastie servisný manuál tohoto chassis obsahuje schému MB, takže sa to dá dohladať, ale ty máš výhodu, že máš pokazený MB a s ním to vieš porovnať.

Ak obraz je korektný, netreba nič meniť.

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od milha »

Aha. Rozumím. Nestačí tedy nasravení typu panelu v servis. menu, ale pro daný typ panelu musí být i odpovídající hardware na mother boardu . Díky.

Uživatelský avatar
beplus
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2022, 01:00

#7 Příspěvek od beplus »

milha píše:Aha. Rozumím. Nestačí tedy nasravení typu panelu v servis. menu, ale pro daný typ panelu musí být i odpovídající hardware na mother boardu . Díky.
a hlavne si pozri aky typ LVDS konektorov mas osadeny na materskej doske..

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#8 Příspěvek od UDS114 »

beplus píše:
milha píše:Aha. Rozumím. Nestačí tedy nasravení typu panelu v servis. menu, ale pro daný typ panelu musí být i odpovídající hardware na mother boardu . Díky.
a hlavne si pozri aky typ LVDS konektorov mas osadeny na materskej doske..
Keby si si prečítal celé vlákno poriadne, nemusel by si opakovať to, čo už som raz písal.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“