3D pero

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

3D pero

#1 Příspěvek od p32 »

Máte s tím nějaké praktické zkušenosti? Které byste doporučil a které raději ne?

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Kamarád koupil loni dětem to obyč co je na alíku, v práci má některé jejich výtvory a říkal že dobry že to občas vytáhnou a něco tvořej. Já ho objednal letos dětem z aláče s co nejvíc filamentem a šablonama ale muj názor se dozvíš asi až 25.12. zatím jsem ho nezkoušel.. Pokukoval jsem po tom od Polaroidu ale dětem na hraní - likvidaci je to asi zbytečně drahý...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od FHonza »

Toto pero jsem koupil dceři před dvěma lety. Používá ho docela často a pořád funguje dobře. Jen jednou jsem čistil trysku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Je to pro vnuka (8r), ale je mi jasné, že se k tomu dostane potom i ten mladší (6r) a jejich bráchanci, takže tomu dávám tak rok života.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#5 Příspěvek od jindrichus »

Já koupil nějaké ojeté přes Aukro. Hlavně na spotřebovávání zbytků špaget z tiskárny. Nějak to funguje ale pětiletá dcera na to ještě není dostatečně zručná.
Musí se hlavně hlídat retrakce špagety: Buď ať je plynulý průtok materiálu přes trysku, nebo ať je špageta daleko od topného tělesa. Jinak uvnitř špageta změkne pak nejde protlačit tryskou a pak už ani vytáhnout z druhé strany a je třeba pero rozebrat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

A co to bylo za typ nebo výrobce? Já našel něco v Lídl eshopu, tak to asi objednám. Jo a taky už jsem zjistil, že PLA je bez problému, ale na stavění v 3D je prý lepší ABS, protože rychleji chladne. PLA je asi vhodnější na to kreslení na papíře nebo podložce a spojování až potom.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#7 Příspěvek od jindrichus »

Je to tohle: https://aukro.cz/3d-pero-7020561838
Zatím jsme zkoušeli jen PLA. Stavění do výšky brání spíš než chladnutí to, že se netrefím do vrstvy - občas to tryskou teče stranou.
Jo, málem jsem zapomněl... nemá akumulátor a musí být celou dobu na kabelu, ten přibalený má jenom asi metr a půl.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jo to je RP100A, co je už ve výprodeji, ale s občasným servisem bez problémů. Novější je Tuya V2 anebo V6. Ty jsem měl ve výběru jako ty lepší za srozumitelnou cenu, ale pak jsem našel to v Lídlu. To vypadá slušně a v Lídlu se dá uplatnit 2 roky záruka. Taky mi trvalo než mi došlo, že všechna pera musí mít připojený adapter. :wink:

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“