Myčka nádobí Concept MNV4360 - Nenahřívá vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Myčka nádobí Concept MNV4360 - Nenahřívá vodu

#1 Příspěvek od otakarv »

Hezký podvečer všem přítomným. Právě jsem se vrátil od kamaráda který mě požádal o opravu výše zmíněné myčky. Když jsem se jej ptal jaký problém má táto myčka tak mi zdělil že nenahřívá vodu. Ptal jsem se jej zda vykoná celý cyklus mytí a on že normálně program dokončí. Bylo mi to trochu divné ale budiž.
Hned mě napadlo přerušené topné tělísko. Po odkrytování jsem odpojil jeden přívod k topnému tělísku (alespoň si myslím že to je správně viz příloha) a proměřením multimetrem který ukazoval nekonečno jsem se přesvědčil že jsem měl pravdu.
Chtěl jsem celé čerpadlo vytáhnout ven ale ono to není tak jednoduché jak jsem si myslel. Konektory které se daly tak jsem odpojil ale vzadu by měl být ještě nějaký od přívodního káblu. Pak nevím jakým způsobem uvolnit spony gumových hadic a v neposlední řadě jakým způsobem je zacvaknutý plechový držák toho čerpadla. Na něm je zavěšené čerpadlo na gumových "kšandách".
Také jsem ještě nenašel zda se dá koupit samostatné topné tělísko a v jaké cenové relaci.
Proto prosím o radu vás zkušenějších kdo má s tím zkušenosti. Kamarád říkal že mu skončila 5-ti letá záruka a myčka se pokazila.
Předem všem děkuji za cenné rady.
Přílohy
Čerpadlo
Čerpadlo
Štítek
Štítek
Chybové hlášení
Chybové hlášení

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Tady je seznam náhradních dílů.

PF

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od jehlik »

Zdravím,měl jsem podobnou závadu na myčce AEG,odešla telotní pojistka na tělese.Vyzkratoval jsem ji na prasáka a zatím funguje už 5 roků.Názory dalších členů EB mě nezajímají jsme EB.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Podle dokumentace seznamu náhradních dílů co mi zde dal petrfilipi jsem googlil a našel jsem tento náhradní díl hned na několik značek myček (díl vypadá stejně) které se také liší cenově tak jsem nyní v rozpacích zda mi bude ten díl pasovat, viz přílohy.
Přílohy
Jiné značky myček
Jiné značky myček
Chybí model MNV4360
Chybí model MNV4360

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Dneska jsem opět hledal ale přesně do Concept MNV4360 nikde nic. Nevyrábí se ta značka pod jiným výrobcem? Neboť co jsem našel tak podle fotek to topné těleso se podobá tomu v té kamarádové myčce. Je mi jasné že nemusí mít shodné rozměry ale výrobce mohl klidně použít čerpadlo s tímto topným tělesem od jiného výrobce.
Přílohy
Electrolux, AEG, Zanussi
Electrolux, AEG, Zanussi

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hape »

Myslím, že to klidně můžeš koupit jestli to vypadá stejně, případně se můžeš zeptat přímo prodejce. Já sem do myčky Baumatic kupoval podle obrázků nějaký vodící kolečka a rolničky ke košům a přírubu s těsněním, která měla dokonce jinou barvu plastu a všechno pasovalo.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem nakonec z nabídek vybral to nejlevnější a objednal. Všechny co jsem našel na různé druhy značek myček jsou si na těch obrázcích podobné tak snad to bude pasovat. Popřípadě jsem uvažoval pouze přešroubovat samostatné topné tělísko.
Posílal jsem dotazy prodejcům ale ti mi odpověděli že na ten typ myčky co jsem uvedl požadované topné těleso nemají. Podotkl jsem že na jinou značku mají podle obrázku stejné ale odpověděli mi všichni shodně že oni se musí držet toho co je napsáno.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Jak jsi to prosím Tě našel? Já do toho eshopu psal ale odepsali mi viz příloha. Konkrétně jsem zadal typ té myčky MNV4360 ale vyskočil mi odkaz co jsem dával do přílohy jako "Topné těleso 1" ve kterém právě ten můj typ chyběl. :nevim:
Každopádně všem ještě jednou děkuji za dobré rady. Každopádně jsem objednal zde kde je o něco levnější a posílají i na Slovensko.
Až mi přijde a budu moci jej porovnat tak dám vědět jak jsem dopadl.
Přílohy
Topné těleso k myčce.PNG

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

Myčka již funguje, včera jsem byl namontovat to topné těleso. Jak jsem psal výše že jsem objednával z eshopu KUPaOPRAV kde měli podle obrázku na pohled stejné ale do jiných značek tak den nato jsem zjistil že na výrobky Concept je v Čechách firma zde. Hned jsem tam napsal a odepsali mi že topné těleso mají na skladě a na Slovensku mají pobočku. Psal jsem teda i do Trenčína a objednal originál díl do této myčky. Chtěl jsem zrušit tu první objednávku ale již byla na cestě ke mě tak se to již nedalo.
Nic méně té výměny jsem se bál, stále mi chodilo po rozumu jak nejlépe to těleso vyměnit když je tam tak špatný přístup. Zkoumali jsme společně s kamarádem možnosti ale stále jsme na nic nemohli přijít. Už ze zoufalství kamarád říká že ať se na to vykašlu a že koupí novou myčku. Já na to že je kopený nový díl a že to museli nějakým způsobem namontovat. V ten moment mě napadla spásná myšlenka, abychom převrátili myčku na bok a podívali se zespodu. Tak se i stalo, když ležela myčka na boku uviděl jsem kryt který držel na západkách. Začal jsem opatrně ty západky vycvakávat, kamarád mi začal s tím pomáhat tak jsem jej raději usměrnil aby mi pouze přidržoval ten kryt aby opět nazpět nezacvaknul. Kamarád je dosti zbrklý (jak jsem u něj byl poprvé tak se mu podařilo ulomit jednu západku co drží motor i s tím čerpadlem a topným tělesem) tak pro jistotu aby neulomil další. V tom krytu je plovák a mikrospínač, zřejmě kdyby někde začala vytékat voda tak ať to dá signál na uzavření přívodu vody.
Jsou tam nějaké speciální pásky na stažení hadic které určitě potřebují speciální nářadí tak kamarád musel jet shánět po známých náhradní klasické šroubovací.
Ulomenou západku z materiálu PP jsem zalepil tímto lepidlem co jsem koupil když mi v mojí myčce AEG praskl šroubek který drží ostříkovací rameno.
Přílohy
Pásková spona hadic
Pásková spona hadic
Pohled zespodu po odmontování krytu
Pohled zespodu po odmontování krytu
Porovnání topných těles
Porovnání topných těles

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“