Programovatelná termostatická hlavice na radiátor

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hape »

A to chodíš spát do Faradayovi klece? Jestli ne, tak jak bráníš tomu aby na tebe neposílali rádiové vlny rozhlasové a televizní vysílače, mobilní vysílače, vysílače od sousedů a já nevím jaké ještě vysílače?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Je to ciste psychologicka zalezitost. Znam taky par takovych, nejlip je rict ze to vubec nic nevysila a je klid. I kdyz bratranek vytahuje i prodluzky ze zasuvky v byte a loznici nechtel mit ani draty ve zdi pod napetim a taky tvrdi jaky to na nej nema skvely vliv. Bydli v panelaku :⁠-⁠) Nejlip je to odkyvat a nehadat se, je to podobne jako ti duchodci kupujici kus tistaku s meandrem za litr, ktere jsem tu pred casem resil.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#18 Příspěvek od ronoda »

Hape píše:A to chodíš spát do Faradayovi klece? Jestli ne, tak jak bráníš tomu aby na tebe neposílali rádiové vlny rozhlasové a televizní vysílače, mobilní vysílače, vysílače od sousedů a já nevím jaké ještě vysílače?
Samozřejmě tomu nezabráním, jen si vypnu dva tělu nejbližší zdroje.
(telefon 40cm, router 3 metry)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#19 Příspěvek od doktor365 »

ronoda píše: zkuste to, vše na noc vypněte (wifi + mobily) a zjistíte že jste vyspali lépe než běžně.
No lepší si dát pivko a slivku a spím jak dudek. :beer:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#20 Příspěvek od ronoda »

doktor365 píše:
ronoda píše: zkuste to, vše na noc vypněte (wifi + mobily) a zjistíte že jste vyspali lépe než běžně.
No lepší si dát pivko a slivku a spím jak dudek. :beer:
Taky se dá :D ale né každý den.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hape »

Mně teda neviditelné záření na spaní nevadí. Ovšem hodně mi vadí viditelné záření, tedy světlo různých kontrolek a displejů a poslední dobou i světlo z veřejného osvětlení. Když tady dávaly ze sloupů do země rozvod elektřiny, instalovaly i nové sloupy VO. Jenže ty jsou nízké a svítidlo svítí do 360° okolo sebe a ještě poměrně vysoko, takže nám září do oken, do zahrad a když člověk jede autem, tak i celkem dost oslňují. Zdroj světla jsou LED žárovky. Prostě svítidla spíš někam do parku, než k tomu aby svítila jen pod sebe na cestu. To kdo vymýšlel, to byl pěkný blb. Budu muset pořídit do ložnice lepší závěsy.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od ronoda »

Vrátím se k tématu :wink: Projel jsem důkladně Elektrobok, všechny výrobky přicházející do úvahy, projel jsem internet. Zatím jsem vhodnou sestavu nenašel. (bez řídící jednotky, napřímo) A přitom mám celkem jednoduchý požadavek: Programovatelné hlavice na radiátorech když májí topit, aby se ještě dálkově zapnul plynový kotel :wand: Copak chci zas tak moc?

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#23 Příspěvek od ondraN »

Mám doma od Electrobock PH CJ37Plus. Ta dělá přesně to, co chceš. Bohužel ji už nevyábí, ale dá se sehnat z druhé ruky.
https://dum.bazos.cz/inzerat/161022936/ ... j37-bt.php
Ty hlavice a přijímač pro kotel, se dají stále koupit nové a jsou kompatibilní. Radim koupit jednotky dvě, kdyby náhodou .... Ale já ji mám už asi 10let a žádný problém.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

ronoda píše:Vrátím se k tématu :wink: Projel jsem důkladně Elektrobok,...
Napis jim poptavku nebo tam zavolej

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#25 Příspěvek od ronoda »

OndraN*** Jednotka PH-CJ37 je nahrazena PH-CJ37-BT , která je skoro stejná s bohužel jedním zásadním rozdílem. Ta původní je pro vícero místností, ta současná je pro vícero radiátorů v jedné místnosti :-(
termit256*** čekám na odpověď od nich

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#26 Příspěvek od ronoda »

ondraN*** díky za nasměrování, to plus je vlastně přesně!!!! to co požaduji. Bohužel výsledek NULA, protože se to již nevyrábí (nepochopil jsem proč)
Cituji z manuálu:
"Vlastnosti centrální jednotky PH-CJ37 Plus:

pracuje jako koordinátor mezi kotlem a jednotlivými radiátory v místnostech. Ventily radiátorů jsou ovládány bezdrátovými hlavicemi PH-HD20, které regulují teplotu jednotlivých místností podle nastaveného týdenního programu. Výhodou tohoto systému je, že při poklesu teploty v některé z regulovaných místností, dojde k zapnutí kotle. PH-CJ37 plus periodicky (6x za 1hodinu) zjišťuje požadavek na zapnutí kotle u všech hlavic s nastavenou prioritou (tzn. má povoleno žádat o zapnutí kotle). Pokud najde hlavici, jejíž procentuální hodnota otevření ventilu je vyšší než nastavená, ihned vysílá požadavek bezdrátovému přijímači kotle (PH-PK20,21) a ten zapne kotel. Tento komfortní systém ovládání zaručuje požadovanou teplotu jednotlivých místností nezávisle na referenční místnosti narozdíl od běžných systémů. Je určen výhradně pro soustavy s vlastním tepelným zdrojem."

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#27 Příspěvek od doktor365 »

To NETATMO umí přesně co chceš, akorát je to přes Wifi.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#28 Příspěvek od ondraN »

ronoda píše:OndraN*** Jednotka PH-CJ37 je nahrazena PH-CJ37-BT , která je skoro stejná s bohužel jedním zásadním rozdílem. Ta původní je pro vícero místností, ta současná je pro vícero radiátorů v jedné místnosti :-(
termit256*** čekám na odpověď od nich
To je hovadina. Mám PH-CJ37-BT na baráku a řídí celé, docela rozlehlé patro. Na druhém patře mám tu starší PLUS. Rozdíl je v to, že ta starší jede na dvě tužkové baterky, nemá podsvícení displeje a k PC se připojuje jen kabelem. Ta novější má síťový zdroj a malý akumulátor pro krátkodobý výpadek, podvícení a BT pro spárování s PC. Obě se programují stejně a hlavice i přijímače zařízení jsou kompatibilní.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#29 Příspěvek od ronoda »

ondraN***vycházel jsem z popisu těch jednotek od výrobce. Informace od tebe jsou perfektní. Dík! Jaké tam máš hlavice? PH-HD03 nebo PH-HD23?
A jaký máš přijímač u kotle? Jeden pro obě jednotky, nebo každá jednotka má svůj? (paralelně)
--------------- Chci použít tu s display PH-HD23 protože požadavek na vytápění je přes den naprosto nepravidelný, bude to topit podle programu jen ráno a večer. A přes den se to bude používat dle konkrétního požadavku tlačítkama +/- (vlastně ON/OF, vyšší-nižší teplota) Řídící jednotka bude mít hlavní funkci komunikaci s přijímačem u kotle. Mám představu, že na naprogramovanou řídící jednotku se běžně nebude vůbec šahat.
Přílohy
PH-HD23.JPG

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#30 Příspěvek od ondraN »

Mám pro každé patro vlastní kotel a dva nezávislé systémy. U jednoho mám přijímač PK20 a u druhého PK21. Hlavice HD23 a pak ještě starší s displejem (už je taky nedělají).
V programu se nastavuje teplota pro 5 časových úseků. Pokud je nastavena ručně teplota na hlavici, tak se tahle ruční volba zruší vždy v čase přechodu na nový úsek. Je to dobré, že se nestane, že někde zůstane viset dlouho ruční nastavení, ale chce to na to myslet při tvorbě programů. Je možné si to vše nastavit v nějakém jejich programu na PC a přenést do jednotky, ale nikdy jsem to nepoužil a všechny změny dělám na jednotce. Těch teplotních programů může být spousta a k jedné hlavici se přiřadí jeden libovolný. U každé hlavice se dá povolit/zakázat žádost o spuštění kotle. Na jednotce se dá nastavit rozmezí, kdy hlavice spíná kotel. Za celou dobu, co to mám, mi přestaly fungovat dvě hlavice, jedna chcípla úplně, u jedné odešel motorek a tak jsem ji opravil pomocí motorku z té chcíplé :D Je to fakt spolehlivé.
P.S.
Mám to v domě s cihlovými zdmi a tam není problém s dosahem. Jak se to bude chovat u armovaných zdí, to nevím.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“