Praha světová protože páternoster

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od Hubert_79 »

Máme taky to starší, taková plechová kysna, z vrchu do toho vede trubka a je tam takový koš, kam to padá. Ještě je k tomu počítač, nějaká plečka s XP kde to jde pomocí obslužného programu třeba zastavit, koukat kudy co jede, případně profouknout když se tam něco zašprcne. Jedné slepici do toho spadla flaška (u přepážek to je tak, že tam strčíš ten futrál, směřuje to dolů a pak zmáčkneš čudlík, vcucne to a odjede) a musel přijet servisák a někde pod přepážkou to má výhybku a inspekční otvor.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od Celeron »

A máte obousměrnou a nebo jen od přepážek do "počítárny"? V tý fakultce je obousměrka, jednou jsem viděl jak za docela slušnýho rachotu vylítlo do koše pod bednou hromada prázdnejch patron. Ono to snad umí "vláček" z jednoho místa na druhý. Plný patrony tam taky dávaj do trychtejru 2-3 nad sebe. Akorát jsem neviděl, jestli je to veme najednou či s pauzama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Hubert_79 »

Oba směry. Odeslat jde ale jen jedna, elektronika to řadí do fronty. Když dám futrál do trubky že ho chci poslat a je třeba něco na cestě k nám, tak to počká až to přijede a pak to pošle to moje. Když chci poslat stejnou větví další, tak poté co první odjede tak navolím kam bude ta druhá, vložím a už se nestarám. Až je na trase volno, tak to odjede. No a když si někdo u přepážky futrál nechá koukat z té trubky a já tam něco chci poslat, tak mi to napíše "cíl není" a dokud to nevytáhne, tak to neodjede. Jinak celou větev to nezablokuje, můžu poslat jinam.
Máme tam tři větve na sobě nezávislé. Muselo to stát docela slušný balík, řekl bych.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#64 Příspěvek od Hydrawerk »

Artaban001 píše:Objet páternoster v Brně na poště chtělo dost kuráže a počítal jsem s tím, že se to napoprvé nepovede. Překážkou byli někteří zříízenci, kteří případně zabloudivšího z výtahu vyhnali. [/url]
Projel jsem to někdy před rokem a bylo to úplně v pohodě. https://youtu.be/f-XpvQruqrs
Zřízence jsem nepotkal. Bohužel, někdy na jaře 2022 byl paternoster zastaven pro nepotřebnost.
Plánuje se odstěhování pošty do obchodního domu Letmo. Očekávám to během několika následujících měsíců.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/posta- ... pravy_krut

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#65 Příspěvek od Hydrawerk »

I na FSI VUT mají pěknej paternoster. https://youtu.be/ZjqohESudS0
Jako vzpomínám si, že někdy v 8 letech jsem se toho dost bál. Ale to už je moc dávno.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#66 Příspěvek od Artaban001 »

Když jsem tam zkoušel poprvé projet, tak to bylo někdy v devadesátých letech. Po rekonstrukci to byla spíš atrakce. Lidi tím už moc ani nejezdili, tak nebylo potřeba vyhánět bezúčelně se vozící individua, kteří tak blokovali kabinky výtahu. Na tom videu od Tebe je to už po rekonstrukci, podávací kolo kolo bylo původně litinovýho vzhledu, nenatřený, špinavý a olepený žvýkačkama. Rekonstruovalo se to hlavně kvůli požárnímu hledisku, kdy tam bylo už hodně letitýho maziva.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#67 Příspěvek od Hydrawerk »

Jako na rozdíl od jinejch výtahů je tam nepříjemně mnoho suchejch dřevenějch prken, která budou hořlavá.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#68 Příspěvek od Eleman »

Tady je ten pater na ČVUT
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#69 Příspěvek od Artaban001 »

Jak je to vlastně z účinností páternosteru?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#70 Příspěvek od samec »

Artaban001 píše:Jak je to vlastně z účinností páternosteru?
Celkom inak, ako s klasickým výťahom. ;)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#71 Příspěvek od Celeron »

Hydrawerk píše:Jako na rozdíl od jinejch výtahů je tam nepříjemně mnoho suchejch dřevenějch prken, která budou hořlavá.
Copak prkna ale ty hromady mazelíny bez který se to neobejde. A ty šachty jsou docela slušnej komín.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#72 Příspěvek od foxrider »

O páternosteru vyprávěla moje babička, která jako mladá pracovala v Praze u Brouka a Babky - v Bílý Labuti. Že kdysi jí prý poslali na nějaký úřad a tam tento výtah byl. Mohla to být doba asi těsně před - a za protektorátu. Kde to mohlo být v té době? Babička už si to nepamatovala, umřela asi před 25 lety.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#73 Příspěvek od xsc »

Nejspíš tam, kde jsou i dnes, třeba právě na magistrátě.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#74 Příspěvek od samec »

tiež zaujímavá potrubná pošta
https://www.youtube.com/watch?v=eMTZvA8iFgI

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“