Televizor LG42LN5400, nemá audiovýstup na sluchátka?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Televizor LG42LN5400, nemá audiovýstup na sluchátka?

#1 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, kamarád koupil tuto televizi, není zde přípojka na sluchátka-3,5 mm jack. Vzadu je 5 cinchů žlutý,modrý červený a dále bílý a červený. Pod bílým je mono L a pod červeným R. Pod těmi posledními je nápis audio. Zkoušel jsem sluchátka přímo na jednotlivé kanály (L,R) a nic. Tak jsem to pustil přes sluchátkový zesilovač a zase nic. Manuál je na prd, je tam ledacos, ale to co bych potřeboval ne. Potřeboval bych poradit, jak ten zvuk dostat ven, aniž bych musel lézt dovnitř, televizor je v záruce. Díky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

No, nejsou to třeba vstupy?
Ono na přímo by ta sluchátka určitě nejela, ale pokud tam byl i sluchátkový zesilovač, tak by to (v případě že jsou Cinche výstupní) jet mělo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Podla specifikacie to ma 3,5" jack vzadu.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#4 Příspěvek od Harry.pa »

Na LG je jack 3.5 taky vstup audia, jedinej použitelnej výstup je optickej digitál. Pro výstup do zesilovače používám převodník z optiky na analog.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

t=64575 = duplicitní vlákno.

Vzal bych zvukový výstup ze SCART, neměl by se nijak elektricky lišit od linkového výstupu na jiném konektoru (pokud by ta telka jiný měla měla).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od stasek »

Ten SCART mě napadl taky, zřejmě jiná možnost nebude. Díky za reakce.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od TomasX »

Harry.pa píše:Na LG je jack 3.5 taky vstup audia, jedinej použitelnej výstup je optickej digitál. Pro výstup do zesilovače používám převodník z optiky na analog.
Já taky, ale potřebuješ dva ovladače - jeden na TV a jeden na audio. To mě vadí. Regulovaný výstup snad nemá žádná TV.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Habesan píše:t=64575 = duplicitní vlákno.
Když už se to stalo, zamknul jsem to a později smažu..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#9 Příspěvek od Harry.pa »

Mám TV LG 50PS6000.
Na jednom scartu je výstup jen z digitálního tuneru, na druhým jen z analogovýho, pokud použiju analogovej AV vstup, je audio jen na tom scartu, kde je výstup z analogu. Jedinej výstup, kde je signál vždy je jen ta optika.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#10 Příspěvek od Harry.pa »

TomasX:
K TV mám připojenej satelit OPENBOX S2 HD přes HDMI, dříve jsem měl OPENBOX 810 přes SCART, takže TV slouží spíš jako monitor. Pro změnu hlasitosti používám ovladač satelitu, takže na zesilovači si nastavím optimální hlasitost a dál to ovládám ovladačem satelitu. Dva ovladače mám stejně, ikdyž jeden vlastně jen na zapnutí TV (ale s..e mě to taky). Dál mám k TV připojenej Blueray DVD, ten má jen koax. výstup, ten mám zapojenej do převodníku taky (v jednom převodníku optiku i koax). Chová se to tak, že když zapnu DVD, tak se upřednostní ten koax před optikou. Zkusil jsem to tak zapojit, kupodivu to funguje a vlastně bezobslužně, když z DVD mám puštěnou muziku, můžu TV vypnout aniž bych něco přepínal, stále zvuk jde, když DVD vypnu, jde zvuk z TV.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od dracekvo »

Ahoj, řeším podobný problém. Mám smart LG TV a ta nemá analogový výstup zvuku.
Jen bluetooth, HDMI a optiku. Připojit chci obyčejné PC repro.

Koupil jsem si z číny převodník optika+bluetooth na analog. Jenže to má chybu, že po zapnutí je aktivní bluetooth a ne optika. Navíc co mě předtím nenapadlo, že přes optiku nejde štelovat hlasitost.

Co jsem dohledal, tak zvuk by šel vzít z HDMI. A kdyby převodník uměl ARC+CEC, tak by hlasitost měla jít štelovat přes TV.
Jenže je otázka jestli čiňan nekecá a opravdu by to umělo ovládání hlasitosti.
A vyhodit zbytečně 500Kč se mi jen tak nechce.

Tak mě napadlo. Bylo by možné si udělat odbočky z repro přes nějaké odpory a vyvést si 3,5jack?
Integrované repro pak odpojit pomocí relátek?
A nemohlo by se při odpojení repro něco spálit? Integrovanému zesilovači by nemělo vadit, pokud je bez zátěže, ne?

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od dracekvo »

Tak už to není aktuální.
Povedlo se mi dohledat převodník z HDMI na analog s podporou ARC+CEC.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#13 Příspěvek od houmr »

Bylo by možné si udělat odbočky z repro přes nějaké odpory a vyvést si 3,5jack
I když to není aktuální, ale platí to pro většinu televizorů - reproduktory v televizi nebývají jedním koncem na zem, neboť zapojení je v můstku. Jack 3,5mm má společnou zem, takže připojit sluchátka na místo reproduktorů snadné řešní nemá - buď upravit sluchátka a použít čtyřPINový konektor nebo použít kondenzátor pro oddělení ss složky a nechat do sluchátek hrát jen jednu polovinu můstku apod.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od dracekvo »

Aha, díky za info.
Nešlo ani tak o sluchátka, ale o připojení stereo aktivních beden.
Takže tam by byl ještě větší problém jak s úpravou sluchátek na 4 pin.

Pak jsem hodím info jestli ta krabička z číny funguje. Kdyby to řešil někdo další. Ale zatím je to bez záruky.
https://www.aliexpress.com/item/32896780703.html
typ DAC108

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“