Přeladění VKV elektronkové jednotky Tesla

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#46 Příspěvek od jakubrosler »

ok1hga píše:když odpájíš C24, kam až se dostaneš s kmitočtem oscilátoru ?
Nikam, oscilátor nenaskočí ani při nejvyšší kapacitě otočného kondenzátoru.
ok1hga píše:jaký materiál jádra má oscilátorová cívka ?
Ferrit, ale nefunguje to, ani když ho úplně vytočím (čili nyní vzduch)
ok1hga píše:čím měříš kmitočet oscilátoru ?
Nějakým čínským modulkem. Na vstupu jsou dva závity nasazené volně na cívku.

Nechat kmitat oscilátor o 10,7 MHz níž beru jako krajní možnost, pak určitě nepůjde obsáhnout celé pásmo. Ale když to jinak nepůjde, tak mi asi nic jiného nezbyde.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#47 Příspěvek od Hill »

Když to s ECC85 kmitalo v Juwelu a Juwelu 2 (i když jen do 100 MHz, tedy oscilátor do 110,7 MHz), tak to v Tesle musí kmitat taky.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#48 Příspěvek od ok1hga »

Hill píše:Když to s ECC85 kmitalo v Juwelu . . . . tak to v Tesle musí kmitat taky.
jenže u Juwelu je ta jednotka s ECC85 jen na VKV
u Sonáty je společná i se SV a ten vstup je šílený maglajz . . .
Přílohy
vstupni dil 1016A Sonata.jpg

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#49 Příspěvek od jakubrosler »

Tak po delší době jsem se k tomu zase dostal. Jak jsem přidával a odebíral závity na L13, tak ta cívka byla už úplně rozpadlá, tak jsem hliníka odstěhoval do Humpolce, namotal znovu mědí (1+2 závity, tj. s odbočkou o závit blíž živému konci) a L12 mezi její závity a voilá - už to kmitá 97 MHz - 111,5 MHz. Kmitá, ale nehraje. Tak se v tom budu muset vrtat dál. Nicméně aspoň částečný pokrok to je.
Tentokrát jsem měřil improvizovanou cívečkou nasazenou na L12/13 připojenou k osciloskopu, takže jsem měl možnost sledovat i amplitudy. Zatímco před úpravou (resp. když jsem všechno dal co nejblíž k původnímu stavu) byla amplituda přes celé pásmo (tj. zhruba 75 - 83 MHz) přibližně stejná, v novém rozsahu je amplituda na spodním konci zhruba třikrát vyšší než na horním (kde je teď s posunutou odbočkou podobná, jako byla před úpravou v OIRT pásmu). Osciloskop i sonda je do 200 MHz. Ale to jen tak pro zajímavost, problém to snad nebude.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“