PROSÍM O VYSVĚTLENÍ FUNKCE SP. ZDROJE

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

PROSÍM O VYSVĚTLENÍ FUNKCE SP. ZDROJE

#1 Příspěvek od padik »

Ahoj. Začínají se mi doma hromadit. Princip chápu z vygůglených obrázků, ale na těch deskách je součástí docela dost. Nepřišel jsem na to, proč jsou tam dvě trafíčka. Dvě napětí? A kolik takový zdroj z settopboxu může dát proudu. Díky.
Přílohy
DROJE.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

To menší není trafo, ale odrušovací dvojitá tlumivka. Spolu s kondenzátorem(ry) tvoří síťový filtr.
Výkon zdroje je 10-15W.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#3 Příspěvek od misocko »

Tvoja tema je nejaka dôležitejsia nez ostatne ze si ju napisal VEĽKÝMI pismenami?
Čo konkretne chceš vysvetliť keď zjavne nevieš základy?
Vzhľadom na to že to ma na výstupe rozne napetia, asi sa daju odoberať rozne prudy z každej vetvy.
Osobná rada, vyhoď to, na nič to nepoužiješ (vyhádzal som aj ja, a to tomu viac rozumiem).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Celkove je to k nicemu, ale pokud bastlis je tam spousta soucastek ktere je skoda vyhazovat. Samozrejme obycejne odpory dnes nikdo vyndavat nebude, ale kdyz fouknes na desku horkovzdusnou pistoli a vyklepes soucastky ktere stoji vic nez par haliru, muze se za pul roku stat, ze budes rad ze nemusis kvuli blbe tlumivce nebo optoclenu platit kilo postovneho a 3 dny cekat. Proste hrabnes do krabbicky a jedes dal. Treba i ty propojovaci svazky s konektory usetri 1/4hodinky prace kdyz potrebujes propojit dve desky, o tom ze je musis mit doma, musis mit kleste apod. ani nemluve.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Na tom to videu to je dos￾ polopatisticky vysvetlené
ZDROJ
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#6 Příspěvek od padik »

misocko píše:Tvoja tema je nejaka dôležitejsia nez ostatne ze si ju napisal VEĽKÝMI pismenami?
Čo konkretne chceš vysvetliť keď zjavne nevieš základy?
Vzhľadom na to že to ma na výstupe rozne napetia, asi sa daju odoberať rozne prudy z každej vetvy.
Osobná rada, vyhoď to, na nič to nepoužiješ (vyhádzal som aj ja, a to tomu viac rozumiem).
Nějak jsem tě urazil, že se mi přepnula klávesnice?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“