Premalovanie steny špinavej od pur peny.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Záleží , co je podepsáno .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

Tak sten je v súčte 83metrov štvorcových. Podepsané není samozrejme nič.....

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#18 Příspěvek od samec »

Daj tapety. :malta:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

kutilmil píše:Tak sten je v súčte 83metrov štvorcových. Podepsané není samozrejme nič.....
To je jedno, nastříkanej měl bejt strop a ne stěny, postříkáním stěn neodstranitelným materiálem s následným znehodnocením vzhledu samozřejmě vznikla škoda = soudní znalec a žaloba na náhradu škody vůči provinilý firmě to musí vyřešit ... minimálně jim tím pohroz, že je dáš do veřejně sledovatelnejch médií a na fejsbůůk - na spoustu podobnejch problémů tohle funguje, v zákoníku jasně je, že při práci nesmějí vzniknout neodstranitelný vedlejší škody, jinak je původce povinnej je nahradit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#20 Příspěvek od Ivan_01 »

a keďže nemá žiadnu zmluvu tak ho čo i len trochu asertívnejší majiteľ kanadskopenovej firmy pošle doprdele a ešte ho bude žalovať za poškodzovanie dobrého mena spoločnosti

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Karel žije stále va stars . :lol:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#22 Příspěvek od Eleman »

Smiř se s tím, že tu pěnu bez viditelných stop s té zdi neodstraníš.
Máš tedy v podstatě několik možností:
1. Dohadovat se firmou, aby uhradila/odstranila napáchané škody s možným výsledkem, který zde již byl naznačen.
2. Oškrábat, obrousit pěnu z omítky, napenetrovat a nanést 1-2 vrstvy malířké barvy válečkem, případně použít barvu se strukturou. To je nejjednodušší nejlevnější a nejrychlejší řešení. Stěny však budou vypadat jinak než dříve a možné nedokonalosti mohou být vidět.
3. Jak navrhoval Hill - oškrábat, obrousit pěnu, natahnou stěrku, např. Uniflott (moje oblíbená dobře se s ní pracuje), jemně přebrousit a vymalovat. Výsledkem bude krásně hladká stěna, nebo vymalovat barvou se struturou.
4. Docílit původního vzhledu nanesením nové 3mm vrstvy štuku Viva Maxima. To je nejnákladnější řešení, zvlášť pokud si to nebudeš dělat sám (osobně bych 80 m² nedal) a bude to dělat firma, nebo řemeslník.
5. Už mne nic nenapadá.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Ivan_01 píše:a keďže nemá žiadnu zmluvu tak ho čo i len trochu asertívnejší majiteľ kanadskopenovej firmy pošle doprdele a ešte ho bude žalovať za poškodzovanie dobrého mena spoločnosti
Nevím jak v Čombolákistánu, ale u nás v Českocourkovsku už několik let platí, že ÚSTNÍ DOHODA JE PRÁVNĚ ROVNÁ PÍSEMNÝ SMLOUVĚ - takže pokud při dohadování o díle bylo výslovně požadovaný nastříkat strop, je znečištění stěn místnosti porušením ústní dohody a škodou vzniklou nedbalostí pracovníků firmy - která tak za škodu plně odpovídá. Kterejkoliv nositel už jen titulu bakalář obojího práva musí bejt schopnej z toho učunit kauzu, která může milýho zasírače stěn svlíknout z gatí, neřkuli když se toho chytí soudní znalec z oboru stavebních prací a advokát s titulem Mgr nebo dokonce JUDr. Je to jen a jen o tom jestli si poškozenej nechá nebo nenechá od postřikovačskýho diletanta srát na hlavu nebo mu v tom plně vymáchá hubu. Je to právě o tý nasertivnosti, nenechat se od poskytovatele služeb ojebávat a došlápnout si na něj, aby svoji práci odvedl plně v pořádku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#24 Příspěvek od Ivan_01 »

snívaj ďalej....

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Nic takového s cizou firmou neřešil .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Ivan_01 píše:snívaj ďalej....
Já nesnívám, já se nebojím si na diletanta a šlendryjána votevřít hubu, pokud vím že jsem v právu. A případně na něj poslat příslušný "ozbrojený složky", pokud mi odpoví ve stejným duchu jako ty, že "nemám nárok" - naopak, tím hůř po něm vyjedu. Takoví, co holt stáhnou vocas mezi nohy a zalezou zpátky pod placák jak politej pes, když si na ně flákač dupne místo toho aby svoji chybu napravil všecky tyhle hajzlíky jen utvrzujou v tom, že si můžou všecko dovolit. Ne, ROZHODNĚ NEMŮŽOU. A my jejich zákazníci je o tom musíme natvrdo přesvědčit, jinak si zas budem muset všecko dělat sami jako za komančů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#27 Příspěvek od Ivan_01 »

a skutočne si v reálnom živote niečo takéto riešil a podarilo sa ti to dotiahnúť do úspešného konca, alebo sme len v rovine že ako je to správne a ako to má byť? Ja som sa o niečo také pokúšal a keďže nebola písomná zmluva a v momente keď protistrana zadeklaruje že "tohoto pána nepoznám, nikdy som ho nevidel a nič som pre neho nerobil", tak končíš a žiaden Mgr ani Judr nebudú s takýmto niečím strácať čas. Dôkazné bremeno je na tvojej strane, jemu stačí odpovedať nie, nikdy, nevidel, nerobil, nepoznám. Bohužiaľ takto to je. Či to je správne , alebo nie, už rozhodnú len Božie mlyny

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Existujou svědecký výpovědi, v případě žaloby jde použít polohový data mobilních telefonů od operátorů jako důkaz kdo se kdy vyskytoval na kterejch souřadnicích, záznamy z nejrůznějších kamer i v okolí, který můžou dokladovat, že se vozidlo tý a tý registrace na onu firmu v době od-do pohybovalo v nějaký lokalitě = copak tam asi tak dělalo, když nikdo další ze zmíněný lokality s nima neměl nic společnýho? Dneska už nejde jen tak jednoduše zatloukat, zatloukat a zatloukat ...A neboj, řešil jsem problém s prodejem, kdy se mi prostředník prodeje zavázal uskutečnit prodej určitýho předmětu za nejlepší možnou cenu, ale z jeho viny se prodej zdržel v řádu týdnů a cena obvyklá na trhu mezitím klesla natolik, že já utrpěl finanční ztrátu v řádu desítek tisíc korun - přibližně 25% původní hodnoty. Na reklamaci obchodník reagoval výmluvama, umravnila ho až předžalobní výzva k úhradě jeho vinou vzniklý škody s dodatkem, že spolu s žalobou bude kauza předaná ke zveřejnění - ještě druhej den jsem měl v ruce odpověď s příslibem neprodlenýho kladnýho vyřízení a do tejdne i zbylý dlužný peníze na účtu. Důvod? NESRAL JSEM SE S NÍM. Stručně jsem mu po dvou tejdnech marnýho ústního jednání PÍSEMNĚ oznámil, že moje trpělivost s ním skončila a pokud neprodleně nedoplatí předem avizovanou částku, budu realizovat žalobní proces - text žaloby jsem mu přiložil k výhrůžnýmu dopisu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#29 Příspěvek od Ivan_01 »

To funguje možno tak v CSI Las Vegas. Nasadenie ITP (geolokačné údaje, kamerové záznamy, atď) podlieha súhlasu sudcu alebo prokurátora a deje sa len v tr. činoch proti životu alebo škodám veľkého rozsahu. Svedecká výpoveď má rovnakú váhu ako svedectvo protistrany. Súd na základe dôkaznej núdze ani nezačne konať. Že si ty akurát natrafil na hejla, čo sa posral pred nejakým listom, nič neznamená. Myslíš že prečo sú kauzy, čo sa vlečú 20 a viac rokov?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Ivan_01 píše:To funguje možno tak v CSI Las Vegas. ... Že si ty akurát natrafil na hejla, čo sa posral pred nejakým listom, nič neznamená. Myslíš že prečo sú kauzy, čo sa vlečú 20 a viac rokov?
No, firma se 100% vlastnictvím v zahraničí a s celostátní působností A PROTO TAKY ZNAČNĚ CITLIVÁ NA PŘÍPADNÝ ZVEŘEJNĚNÍ NEGATIVNÍHO OHODNOCENÍ asi nebude jen tak nějakej hejl ... No jak myslíš - já bych prostě dotyčnýho "hodil lvům".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“