Mechanické spínací hodiny do zdi

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Taky jsem ji takhle v nouzi zapinal kdyz kleknul termostat...

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Otkundes »

Spínačky SPH-Q se vyráběly s denním i s týdenním kotoučem (cyklem). Měly odlišné zoubkování pro nasunutí kolíčků. Proto se vyráběly i dva druhy kolíčků, které se mírně lišily svými rozměry. Použití kolíčků k nesprávnému kotouči, pak často vedlo k jejich viklání na kotouči a dělalo to problémy, včetně vzpříčení pod rohatkou (přepínacím kolečkem) a zastavením chodu. Kdysi mi k zafixování kolíčku pomohlo použití silikonového tmelu.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#18 Příspěvek od PetrTT »


Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#19 Příspěvek od vasekpetr1 »

PetrTT: děkuji, zkusil jsem mu napsat, uvidím, zda bude odezva.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#20 Příspěvek od Achab »

@vasekpetr1: když nepochodíš jinde, dva páry stavítek na denní SPH můžu poslat zdarma.

Stejně tak nabízím i dvě polské spínací zásuvky z fotky od rnbw. Přesnost se jevila pro daný účel dostatečná, ale jinak nic moc. Jednu jsem musel reklamovat do týdne, pak mimo několik zaseknutí fungovaly nepřetržitě několik let. U jedné už roky nesvítí LED dioda.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Nakonec to asi dopadne tak, že skusím sehnat podobnou krabičku, jako má na na fotce "Achab" a zabuduji do ní ty VEMER - navíc tam dám nějaký hák na pověšení.
Zkoumal jsem ty jezdce a zjistil jsem, že nedrží hlavně červený vypínací. Nevím , zda je to tím, že můžou být z jinýho druhu plastu, nebo zda jsou namáhány víc vypínaním.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#22 Příspěvek od warp »

Pokud jde o hodiny do zásuvky, tak lze použít jakékoliv napø. https://www.hornbach.cz/p/manualni-spin ... m/4276474/ nebo podobné, jinak vestavné tyto https://www.hornbach.cz/p/spinaci-hodin ... /10333791/ plus krabièku pro DIN zaøízení. Tyto jsem použil pro spínání bojleru v rozvadìèi, 10-12A utáhnou v klidu.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hape »

warpe tys to asi přehédl, ale Artaban001 nejmíň dvakrát psal, že chce mechanické hodiny se zálohou chodu v době kdy nemají napájení, a to nemají ani jedny tebou odkazované. Dnes jsou k dostání se zálohou chodu asi jen jím zmíněné, značky VEMER. Nebo pokud by vyhověly ty na DIN lištu, tak od ELKO EP .s.r.o

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Celou dobu mi jde o vlastnoruční výrobu toho, co vypadá, jako, nebo se tomu aspoň přibližuje viz. příloha - když mám k dispozici právě ty VEMER NAPA (o kterých tu píšu).
Tady ty mechanický "synchronní" mi nemusíte doporučovat - mám tu takový dvoje a pro daný účel jsou nevhodný - nepřesnost nastavení a nekontrolovatelný chod - že se zpozdí poznáš až je to poznat.
Přílohy
stažený soubor.jpg

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#25 Příspěvek od vasekpetr1 »

Achab píše:...když nepochodíš jinde, dva páry stavítek na denní SPH můžu poslat zdarma...
Pán z S-bazaru segmenty zaslal, takže u mne vyřešeno, děkuji Achabe za nabídku :) :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“