jaká náhrada za tiskárnu iP7250

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

jaká náhrada za tiskárnu iP7250

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím, začínají Vánoce a trdičně mi musí něco odejít. Tentokrát to je tiskárna Canon iP 7250. Sloužila dobře ale včera se kousla a když ji zapnu tak se vozík rozjede nezvykle rychle a plácne na doraz se značnou razancí.
Teď už servis asi nedoženu ale chci se zeptat :
Nevít o podobné tiskárně která má tisk 9800 dpi ?
Procházím nabídky a všechny jsou pouze na 4600 dpi, to je snad přestali vyrábět anebo špatně hledám. Z bazaru ji kupovat nechci.

Děkuji za případné nasměrování a
Přeji všem bastlířům hezké a spokojené vánoce.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#2 Příspěvek od Ruprecht »

iP8750? Ale je to A3
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Jj, to rozlišení dost omezuje výběr. Pak už jen snad Brother DCP-T425W nebo Brother DCP-T426W (6000 x 1200 DPI) nebo s nižším DPI..
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Popsanou závadu způsobuje obvykle nefunkční snímání polohy tiskové hlavy.
Podél vodicí tyče je napnutý polyesterový "filmový" pásek s jemným čárovým rastrem, hlava má fotoelektrické čtení. Někdy je pásek špinavý od mikrokapek inkoustu a prachu, může být zaprášené i čidlo. Pásek je z jedné strany zaklesnut pevně v háčku, druhá strana je napnuta do planžety která pásek napružuje. Vzácně může být pásek mechanicky vydřený.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Pasik jemne! utriet vlhkou handrou. Nepouzivat silu ani ziadnu chemiu, ciary sa mozu zotriet.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#6 Příspěvek od marshal »

to crifodo: díky, zdá se že ji znáš. Měl jsem ji rozlousknutou, pásek vypadá ok, je zajímavé že když rukou hýbu vozíkem tak se zarazí o nějaký výstupek při pohybu vlevo. Ten výstupek je spojen s ozubeným kolem někde uvniř ve střevech. Zatím nemám odvahu pokračovat.

děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ked to mas rozobrate, tak pasik vyber a umy vodou v umyvadle. Senzor na hlave prefukni.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#8 Příspěvek od marshal »

ten pásek vede přes něco na vozíku a vozík neumím vyndat. Oddělal jsem vodící lištu ale dál nevím.
Není to na ten pásek poměrně drsný zásah ?

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#9 Příspěvek od marshal »

udělal jsem vše dle rady, nepomohlo. Když vozík narazí vpravo tak je to rána jak z děla, mám obavy aby to něco nezlomilo.
Nevím jak je napájen motor vozíku, ale napadá mě jestli neodešlo řízení a ten motor dostane max. napětí. Nevím jestli to není krokáč, ale to by snad takovou pecku neudělalo.
Jsem na mašli. I kdybych měl schema tak bych do toho čuměl jak vrána.
Najdou se nějaké další rady ?
díky

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Je to "falešný krokáč", ss motor se zpětnou vazbou přes ty čáry, což jsou impulsy o kroku který odpovídá rozlišení tiskárny(x počet trysek šířkově v hlavě). Aby to mělo patřičnou dynamiku a akceleraci, tak má motor velkou rezervu napětí a to je pak ta rána, když to jede naplno.
Mohlo by to způsobovat nefunkční čtení impulsů, přerušeným vodičem k hlavě nebo nepatřičným napájecím napětím pro příslušné obvody řízení, pásek může být čistý ale odřený, ale to bys pod lupou viděl. Ono je to snímání principiálně vtipné, ale životností takové krátkodobé, jak je požadováno a levné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

V nejakom HP som to raz rozoberal. Snimac je ako v mysi - IR LED a fototranzistor. Boli trochu nakrivo (vyrobna chyba), ale dost dlho to nevadilo. LED ale casom starne a slabne, tak to zacalo robit problemy.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#12 Příspěvek od marshal »

dík za vysvětlení. Je nějaká možnost splašit schema ?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od Kremik »

Ten motor bude napájen z H mostu. Může být vadný on. Setkal jsem se s tímto typem závady u kopírky Minolta. Servis chtěl za opravu 13 litrů. Tak skončila u mě. Byla to velká potvora, takže H most byl realizován výkonným hybridem. V té době bylo pro mě nereálné ho shánět. Odsledoval jsem co se kdy děje na jeho vstupech a nějakou náhradu postavil z diskrétních součástek. Materiálově to vyšlo na pár desetikorun. Asi jsem se úplně netrefil, bo se pak vozík choval trošku divoce, ale pár Ohmů v sérii s motorem to vyřešilo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

marshal píše: Je nějaká možnost splašit schema ?
o tom docela pochybuju. Nějaký reverzní bádání provozovali ruští výzkumníci, snad i novej fw, ale nic konkrétního nevím.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#15 Příspěvek od marshal »

všem děkuji, vypadá to že tím jak jsem to několikrát zapínal a tím pádem docházelo k rázům tak se asi něco podělalo. Na parkovacím místě byl nějaký zajišťovací kolík který už teď nevylejzá. Buď někde něco nezapadá anebo je ulomené.
Nedá se nic dělat, po silvestru zkusím servis ale ještě nevím který. Vypadá to že jsou všechny v Praze ale když procházím zkušenosti zákazníků tak jsem žádný kloudný nenašel.
Všem dík a přání spokojených Vánoc.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“