Pribor Berlinger Haus BH-2632 - "nemecka kvalita"

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Pribor Berlinger Haus BH-2632 - "nemecka kvalita"

#1 Příspěvek od rnbw »

Toto je dalsia "znacka", ktora sa tvari ako "nemecka kvalita" a pritom je to Cina. V skutocnosti je za tym nejaka madarska firma, ktora asi vsetko dovaza z Ciny.

Predavat v roku 2022 pribor, ktory nie je vhodny do umyvacky? :roll:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Spíš mě serou vidličky, co mají bodláky až k rukojeti, takže si na ně nenahrneš omáčku...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

To je žluťácká ryboksichtí specialita, oni omáčku používají na to, aby s ní slepili rejži nebo nudle a co zbyde v misce, srkají jak čuňata nakonec. Vůbec jim nepřijde možný, že nějakej národ může jíst omáčky tak, jak jsme zvyklí v Evropě - protože u nich nemlaskat a nesrkat jak čuník je projevem neslušnosti a opovrhováním kuchařem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od nixdorf »

bager bagruje :)
Ditto dishwasher incompatible

Obrázek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Co se týká příborů, IMHO máme vlastní výrobu:
https://www.toner.cz/celonerezove
tedy pokud už to tam taky nezavřeli.

EDIT:
My jsme jako svatební výbavu dostali tohle
https://www.toner.cz/jidelni-pribor-rom ... ereconomic
ještě před plyšákem, když jsme so po letech pořídili myčku, tak jsme si ještě to samé provedení přikoupili, abychom ty příbory nemuseli mýt po každém jídle.

Mladší syn se oženil s Američankou, líbilo se jí to, snad si to taky pořídila.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 29 pro 2022, 19:22, celkem upraveno 2 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

workhard píše: co mají bodláky až k rukojeti...
Vidíš a právě takové jsou moje nejoblíbenější skrze špagety (výjimečné), ale třeba takový sulc s cibulí se mi tím jí výrazně lépe...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Ne, Toner kupodivu jede a i v prostředí žlutoraboksichtího dumpingu podporovanýho otročenímm národnostních menšin a nezletilejch je ziskovej ... Ono spoustě lidem vadí, když mají polífku jíst žlicou, která je naprosto neformená do klapačky a daleko spíš se hodí na míchání barev nebo sádry, nebo na svíčkovou s knedlíkem používat vidličku, která nenabere omáčku a při zatlačení se jí ohejbají a rozjíždějí "zuby" do stran - na tohle bejval zlatej vojenskej hnilíkovej příbor, jenomže ten už se podle hygienickejch norem platnejch v €U prodávat nesmí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

To jsem rád, že jsi Karle nalinkoval ten Toner. Ta moje oblíbená totiž vypadá na serii Toner- prestige, co je u rodičů asi ve dvou kusech. Jen věřím, že je to čistý nerez. Dnes prý stříbřeno za celkem raketu :o Jo a teď vidím, že je to nabízeno i v nerezu... No asi udělám doma revizi vidliček v příborníku :)
Přílohy
Toner - prestige.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Kvicala_r píše:To jsem rád, že jsi Karle nalinkoval ten Toner. ....
Já to nebyl!!!! To Yarda1 - já jen že kolem tý fabričky občas v Moravský (Třebový) projedu a měl jsem tam známou, než po víc jak 30 letech expediční práce odešla předloni do důchodu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Inak mam nejaky mix japonskeho Sears Warner a korejskeho Imperial Stainless. Myslim, ze to bolo dovezene z Kanady pred viac ako 30 rokmi, tam asi kupene v nejakom vypredaji.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

Máš recht Karle, Yardo díky ! Už sem našel v kusovce i ty vidličky,
Classic Toner nerez. Jen jsem potřeboval podobný impuls abych si ji dohledal..

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Kvicala_r píše:Máš recht Karle, Yardo díky ! Už sem našel v kusovce i ty vidličky,
Classic Toner nerez. Jen jsem potřeboval podobný impuls abych si ji dohledal..
Není zač. Já páchám rád dobré skutky když mne to nic nestojí.
:-)
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#13 Příspěvek od Jodr »

Nj, pamatuju v Moravské Třebové fabriku Sandrik, asi pozdější Toner. A vidličky nerez jsem si opatřil ve výstrojním skladu, když jsem se učil na vojáka ZS (rok 1964). Mají hroty do poloviny délky pracovní části, na držadle skřížené meče a hlavně jsou z perfektního nerezu…
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Yarda1 píše:Co se týká příborů, IMHO máme vlastní výrobu:
https://www.toner.cz/celonerezove
tedy pokud už to tam taky nezavřeli.

EDIT:
My jsme jako svatební výbavu dostali tohle
https://www.toner.cz/jidelni-pribor-rom ... ereconomic
ještě před plyšákem, když jsme so po letech pořídili myčku, tak jsme si ještě to samé provedení přikoupili, abychom ty příbory nemuseli mýt po každém jídle.

Mladší syn se oženil s Američankou, líbilo se jí to, snad si to taky pořídila.
Tvl. Ty mame doma taky... :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: já jen že kolem tý fabričky občas v Moravský (Třebový) projedu a měl jsem tam známou, než po víc jak 30 letech expediční práce odešla předloni do důchodu ...
Viděls, jak se to leje do forem? Já příbory né, ale dával jsem před 20 lety jako kooperaci dělat formy na lití drobných bronzových dílů. Ukazoval mi tam formy na "stromečkový" lití peanů a chirug nůžek. Taky docela věda, vytavitelný voskový jádro se postupně obaluje nějakým práškem a pak se to vypálí, vosk vyteče a je keramická forma na licí stromeček 10-20 ks najednou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“