Výměna tlumičů BRANDT WFK1248E

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

Výměna tlumičů BRANDT WFK1248E

#1 Příspěvek od Petr-II »

Poradí někdo, jak nejlépe vyměnit tlumiče u této pračky? Kolik tlumičů tam je? Za odkaz na netu, případné foto budu rád. Dík!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Nic ve zlém, ale ty máš pračku, tak ji otevři a podívej se, abys měl jistotu, že kupuješ správné tlumiče. Tlumiče bývají dva, na koncích mívají oka, do nich bývají zasunuté plastové kolíky, ty je třeba podle provedení nějak odjistit a vytáhnout, dát nové tlumiče a kolíky zase zastrčit. Nic složitého, pokud je k tomu přístup.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Petr-II »

"Nic ve zlém", strýčka i trubku jsem prolez, takže "jakýs takýs" přehled, co mně čeká mám ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Tak vidíš, směle do toho, nic na tom není.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#5 Příspěvek od hajeklubos »

Nefunkční tlumiče jsem řešil u 25let staré AEG. Říkal jsem si provizorně to opravím a ono to tlumičuje již kolik let. Tlumiče jsem po jednom vymontoval. V horní části byla malá dirka kudy to sálo vzduch. Tu jsem zavařil trafopájkou a přelepil „horkou pistolí“. Saje si to teď přes vůle.Tlumič jsem namazal směsící oleje a vaseliny A00 a namontoval hlavou dolů aby to neteklo. Pokud pračku nepřeložíme, tak to maká. Vždy lze sundat zadní dekl a “přimazat“. Nic to nestálo. Dát tam tlumiče nové můžu ale na to je ta pračka asi moc stará, tak nevím. Zatím to stačí.
Luboš

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“