Venkovní světlo ovládané dálkovým ovládaním

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Venkovní světlo ovládané dálkovým ovládaním

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych typ na světlo na 230 V na ven na dálkové ovládání něco takového viz příloha.Situace večer dojedu domů autem a musím zacouvat do výjezdu a to do kopce není na krok vidět ,mám v autě ovládání a tím si je rozsvítím existuje něco takového za lidovku ? díky
Přílohy
světlo.jpg

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Něco podobnýho jsem řešil pomocí dálkově ovládaný zásuvky, byla to sada tří zásuvek a tří ovladačů - Pajšl jedné z těch zásuvek jsem vestavěl přímo do světla - akorát bys musel mít k tomu ten ovladač.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Kde se dají koupit tyto zásuvky na ven ? díky

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#4 Příspěvek od Ivan_01 »

Hľadaj "Diaľkovo ovládaná zásuvka IP44", prepytujem "vyrába" to napríklad EMOS, Solight a kúpiť sa dajú aj v BauBau obchodoch alebo hocikde na inernete

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »


Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od markoni »

To to by šlo ale má to jednu vadu ta cena :D díky

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od Valdano »

Venkovní stmívatelné světlo i s dálkovým ovládáním viz tento odkaz.

Venkovní RGB světlo ovládané přes wifi třeba z mobilu nebo tabletu viz tento odkaz.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od Valdano »

markoni píše:To to by šlo ale má to jednu vadu ta cena :D díky
Kdo chce šetřit může viz třeba Dálkově ovládané jednokanálové relé DC12V10A - 433MHz za 139 Kč + poštovné nebo Sonoff RE5V1C - Chytrý Wi-Fi spínač za 199 Kč + poštovné nebo třeba Sonoff MINI R2 za 349 Kč + poštovné.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Sada tří zásuvek a tří "klíčenek" mě stála tuším 600Kč. Dalo se s tím libovolně operovat - nastavit všechny 3 ovladače na jednu zásuvku, nebo jeden ovladač na všechny a nebo vše na vše. Bylo to na vnitřní použití - mám pocit, že podobný tip prodával i Kaufland. Jelikož jsem z jedné zásuvky obvod vypreparoval, bylo mi jedno, do jakého prostředí to bylo - případě použití na venek není problém vypreparovaný modul umístit do vhodně těsné elektroinstalační krabičky.
Valdano: A je Ti jasný, že s tímhle musí řešit ještě i zdroj?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od Cowley »

Jak psali kolegové výše. Třeba EMOS.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#11 Příspěvek od Valdano »

Artaban001 píše:Valdano: A je Ti jasný, že s tímhle musí řešit ještě i zdroj?
Pokud si zvolí Sonoff MINI R2 pak nemusí, protože ten se dá připojit přímo na 240V. Ty ostatní dva jsou příliš levné na to, aby obsahovaly i vlastní zdroj, ale ten se dá dokoupit a levně viz třeba tento 5V/500mA k tomu Sonoff RE5V1C za pouhých 30 Kč + poštovné nebo 12/1A k tomu na 433MHz za pouhých 70 kč + poštovné. Třeba má i nějaký zdroj doma co by se k tomu dal použít a tak ho ani nebude muset kupovat. Kdo chce šetřit tak se holt musí taky trochu postarat. :wink:

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#12 Příspěvek od adakar »

Ja som riešil u rodičov podobné: z Lidla solar panel so svetlom a pohybovým čidlom. Ležalo to najprv dva roky v skrini než sa to namontovalo, mal som už obavu o stav accu, funguje to ale bezvadne cca 3 roky, používa sa častokrát dlho do noci, pohybový dosah cca 8? m. Netreba DO, svieti dostatočne, zapne si to aj kocúr aby videl.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#13 Příspěvek od Milan_F »

markoni píše:To to by šlo ale má to jednu vadu ta cena :D díky
Holt pohodlí stojí nějakou korunu. Funguje to v pásmu 868MHz, kde není takový rušení jako v pásmu 433MHz. Dají se k tomu dokoupit různý druhy dálkáčů: klíčenky, ve tvaru nástěnýho vypínače, pod omítku do krabice KU68, nášlapný dálkáč. Viz datasheet. A hlavně nemusíš nic kuchat a vymejšlet hovadiny.
Několik let provozuji dálkově ovládanou zásuvku a výše zmíněnou sadu jsem montoval na kšeft. Kdyby s tim něco bylo, už dávno by se ozvali.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#14 Příspěvek od Valdano »

Další wifi spínač připojitelný přímo na 240V tj. není k němu třeba dokupovat zdroj je Sonoff BASIC za 249 Kč + poštovné.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#15 Příspěvek od kbulda »


Odpovědět

Zpět na „Poradna“